X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Abp Jędraszewski: dziś próbuje się podkopać fundamenty chrześcijańskiej Europy

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 03:50
- Zmaganie między "Niewiastą obleczoną w słońce" a wielkim smokiem trwa. Dziś próbuje się podkopać fundamenty chrześcijańskiej Europy w imię nowego świata, nowej ludzkości - powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
- Wolność jest czymś, co trzeba zdobywać na nowo - podkreślił duchowny
- Wolność jest czymś, co trzeba zdobywać na nowo - podkreślił duchownyFoto: East News/Beata Zawrzel
1200_Jędraszewski_EN.jpg
"Uszanujcie nasze świętości". Apel abp. Jędraszewskiego po profanacji figury Chrystusa

W trakcie homilii abp Jędraszewski przypomniał, że apokaliptyczna "Niewiasta obleczona w słońce" symbolizowała zwycięską i wniebowziętą Matkę Najświętszą oraz Kościół, z kolei "wielki smok barwy ognia" oznaczał siły zła.

Czytaj także:

- Zmaganie między "Niewiastą obleczoną w słońce" a wielkim smokiem trwa. Dziś próbuje się podkopać fundamenty chrześcijańskiej Europy w imię nowego świata, nowej ludzkości. Wszędzie są te same ateistyczne idee przekreślające to, do czego powołał nas Pan Bóg, stwarzając nas na swój obraz i podobieństwo - mówił metropolita krakowski.

Zdaniem abp. Jędraszewskiego "wolność jest czymś, co trzeba na nowo zdobywać". - Jest skarbem, za który trzeba ponosić odpowiedzialność. Wymaga to postawy czujności i domaga się nieustannej modlitwy do "Niewiasty obleczonej w słońce" - zaznaczył.

Duchowny odniósł się również do 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i przywołał postać ks. Ignacego Skorupki. - Stał się symbolem tamtych zmagań z ateistyczną, bolszewicką nawałą. Zmagań w imię Chrystusa, z krzyżem w ręku. Chociaż poległ, a bolszewicy zbezcześcili jego zwłoki, to jego pogrzeb 17 sierpnia, stał się manifestacją tego, co znaczy wierzyć - mówił abp Jędraszewski.

ekai.pl
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Agresja duchowa i ideologiczna". Paweł Milcarek o środowiskach LGBT

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 08:43
- Konsolidowanie się opozycji pod hasłami sześciokolorowych, tęczowych sztandarów i pod podobnymi zawołaniami ideologicznymi, jest niebezpieczne i destrukcyjne, przyzwyczaja nas do traktowania czynnika wywrotowego jako zwykłego uczestnika gry politycznej - powiedział Paweł Milcarek (Christianitas).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tęczowa flaga na krzyżu na Giewoncie. Kolejna prowokacja LGBT

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 01:40
Na krzyżu na Giewoncie zawieszono tęczową flagę - informuje portal Tatromaniak.pl. Dość szybko została ona jednak zdjęta przez turystów, którzy byli w pobliżu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czas delikatnej walki się skończył". Aktywista LGBT zapowiada kolejne prowokacje

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 00:40
- Czas na delikatną walkę o nasze prawa się skończył. Praw się nie dostaje, o prawa się walczy. To tutaj teraz robimy. Gdy próbowaliśmy protestować pokojowo, to policja zgarnęła 48 osób. Tak naprawdę chcemy pokazać, że jesteśmy silni i nie pozwolimy siebie tak traktować - powiedział jeden z aktywistów LGBT w rozmowie z portalem Onet.pl.
rozwiń zwiń