X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Władze Szczecina w rocznicę Bitwy Warszawskiej oddały hołd żołnierzom... radzieckim

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 21:14
"Z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą, wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska złożył kwiaty pod Pomnikiem Braterstwa Broni Żołnierzy Polskich i Radzieckich, odsłoniętym z okazji Rewolucji Październikowej" - poinformowało na swojej stronie internetowej Radio Szczecin.
Wiceprezydent Szczecina i przewodnicząca Rady Miejskiej złożyli kwiaty pod Pomnikiem Braterstwa Broni Żołnierzy Polskich i Radzieckich
Wiceprezydent Szczecina i przewodnicząca Rady Miejskiej złożyli kwiaty pod Pomnikiem Braterstwa Broni Żołnierzy Polskich i RadzieckichFoto: Maciej Papke, Radio Szczecin

Cytowany przez rozgłośnię Krzysztof Soska mówił o nadawaniu nowego sensu miejscom, które wcześniej miały inny wymiar.

- Musimy mieć świadomość, że także w Bitwie Warszawskiej brali udział nie tylko po Polacy. Po stronie polskiej choćby Ukraińcy, więc można w pewnym sensie mówić także o braterstwie broni. Wydaje mi się, że symbolika tego miejsca się zmienia, tak jak zmienia się nasz kraj. I warto chyba czasem nadawać nowe sensy tym miejscom, które być może na etapie planowania miały troszeczkę inny wymiar - tłumaczył polityk.

duda_wojsko1200.jpg
Prezydent: nie byłoby dzisiejszej Polski, gdyby nie bohaterstwo zapisane na kartach historii

Czytaj także:

Pomnik "Braterstwa Broni"

Wiązankę kwiatów pod pomnikiem - jak podało Radio Szczecin - złożyła także przewodnicząca Rady Miasta Renata Łażewska.

Pomnik "Braterstwa Broni" znajduje się na szczecińskim Cmentarzu Centralnym, w osi głównej alei, naprzeciwko kaplicy cmentarnej. Ma formę dwóch kilkunastometrowych stylizowanych skrzydeł husarskich, układających się w literę V. Wykonany został ze sztucznego kamienia według projektu Sławomira Lewińskiego. Odsłonięto go w 1967 r. z okazji obchodów 50. rocznicy Rewolucji Październikowej.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie powstrzymali naszego pochodu". Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Zwycięstwa

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 20:25
Kilkaset osób wzięło udział w Marszu Zwycięstwa, który wyruszył po godzinie 17. sprzed Kościoła Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
rozwiń zwiń