X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Awaria wodociągowa w Warszawie. Brak wody w kranach, utrudnienia w ruchu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 13:00
Do poważnej awarii wodociągów doszło po godzinie 6.00 w Warszawie. Pękła rura w Alejach Jerozolimskich w rejonie ulicy Popularnej. Ulice oraz pobliskie budynki zostały zalane wodą.
Usuwanie skutków awarii wodociągowej w Warszawie
Usuwanie skutków awarii wodociągowej w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

W związku z poważną awarią wodociągową część ruchu Alejami Jerozolimskimi w kierunku Pruszkowa została wstrzymana, występują także problemy w ruchu autobusów komunikacji miejskiej.

Awaria spowodowała zalanie ulic

Jak podawał portal PolsatNews.pl, o godz. 7.30 na miejsce zjeżdżały liczne pojazdy MPWiK na sygnałach. W związku z awarią w rejonie skrzyżowania zalana została ulica Popularna oraz - częściowo - także Al. Jerozolimskie. Z kolei TVN24.pl informował, że w niektórych miejscach poziom wody sięgał kolan. Zalane były także niektóre parkingi pobliskich biurowców.

mid-20810275 (1).jpg
Warszawa: protest Białorusinów przeciw Łukaszence. "Białoruś jest odłączona od internetu"

Według informacji TVN24.pl, ok. godz. 8. wodociągowcom udało się zakręcić wodę. W związku z tym jej poziom na ulicach zaczął stopniowo opadać. Obecnie trwa sprzątanie ulic, które - w związku z wylaniem wody - są zasypane piaskiem.

Trwa usuwanie awarii

Stołeczne MPWiK szacuje, że sytuację po awarii wodociągowej uda się opanować najpóźniej do jutra rano. Taka deklaracja znalazła się na profilu facebookowym spółki. Jak powiedział w TVP Info rzecznik Marek Smółka, dokładne przyczyny awarii nie są jeszcze znane.

Posłuchaj
00:16 MPWiK IAR.mp3 Rzecznik MPWiK Marek Smółka o awarii wodociągowej w Warszawie (IAR)

"Wiemy, że mamy do czynienia z dużą magistralą 1200 mm średnicy. Jest to magistrala niestety stara, z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Natomiast chcę też podkreślić, że MPWiK sukcesywnie odnawia i modernizuje sieć wodociągową" - powiedział rzecznik MPWiK.

Brak wody w kranach

Z problemami w dostarczaniu wody zmaga się kilka dzielnic Warszawy oraz część podwarszawskich miejscowości. Wody nie mają - lub mają jej mało - mieszkańcy dzielnicy Ursus, Włochy, a także podwarszawskiego Piastowa i Pruszkowa - mówi rzecznik MPWIK, Marek Smółka.

Zobacz także:

Pogotowie MPWiK pracuje na miejscu nad usunięciem awarii. Wysłano też beczkowozy dla mieszkańców. - Kłopoty z dostawami wody mogą być albo dziś do wieczora, albo do jutra do wczesnych godzin porannych - powiedział rzecznik MPWiK.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podstawia beczkowozy tam, gdzie mieszkańcy pozbawieni są dostaw, m.in. w Ursusie, Pruszkowie i gminie Michałowice.

Beczkowozy z wodą dla mieszkańców - adresy

Beczkowozy, które mają zapewnić wodę mieszkańcom do czasu zakończenia awarii, podstawiane są w pięciu lokalizacjach w Pruszkowie: ul. Emancypantek róg Lalki, ul. Platynowa róg Zgody, ul. Antka róg Placówki, ul. Sienkiewicza 1D oraz ul. Bolesława Prusa 35. W Piastowie beczkowozy staną przy ul. Łukasińskiego, przy AWAKU os. Ogińskiego, i przy ul. Piłsudskiego 56.

W Gminie Michałowice dwa mają stać natomiast przy szkole, przy ul. Szkolnej 15 oraz przy ul. Mickiewicza, pomiędzy ul. Spacerową a 11-go Listopada. Jeden beczkowóz ma stać w Regułach, przy ul. Wiejskiej na rogu Krótkiej, i jeden w Opaczy-Kolonii - przy ul. Centralnej przy WKD.

Wody nie mają także mieszkańcy warszawskiego Ursusa. Beczkowozy podstawiane tam są w pięciu lokalizacjach: ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego, ul. Wojciechowskiego 37, ul. Magnacka 3, ul. Ryżowa 48 i ul. Warszawska 59.

warszawa ratusz 1200.jpg
Ile zarabiają warszawscy urzędnicy? Niektórzy nawet powyżej 30 tys. zł miesięcznie

Jak podało MPWiK, z uwagi na upały staną także cztery beczkowozy mobilne, z których woda nadaje się do picia bezpośrednio, bez przegotowania. Mają być przy ul. Posąg 7 Panien i ul. Bohaterów Warszawy w Ursusie, przy ul. Zbocze we Włochach, a także obok przedszkola przy ul. Szkolnej 13 w Michałowicach.

Poza podstawieniem beczkowozów MPWiK miało też udostępnić lokalne punkty poboru wody. Ich lokalizacje są dostępne na stronach MPWiK oraz profilu "Woda dla Warszawy" na Facebooku

Utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej

Kolejnych utrudnień - tym razem drogowych - w miejscu awarii powinni spodziewać się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej. Ruch w kierunku centrum odbywa się bez problemów, drogowcy jeszcze dziś chcą udostępnić przynajmniej jeden pas ruchu pod estakadą w przeciwną stronę.

Z powodu awarii nastąpiły zmiany w ruchu autobusów komunikacji miejskiej. Dotyczą linii 127, 178, 187, 191, 228, 328, 517, 717.

"Linie 187, 517, 717, jadące w kierunku Ursus-Niedźwiadek / Ogińskiego, kursują z pominięciem przystanku Popularna 02. Linie 127, 178, 191, jadące w kierunku Nowe Włochy/PKP Ursus/Regulska, kursują ulicami: Al. Jerozolimskie - Łopuszańska (zawrotka) - Al. Jerozolimskie - Popularna do swojej trasy, bez ominięcia przystanku. Linie 228 oraz 328 kursują bez pominięcia przystanków. Z powodu awarii wodociągowej w rejonie skrzyżowania ulic Al. Jerozolimskie/Popularna występują utrudnienia w kursowaniu w/w linii autobusowych. Możliwe opóźnienia, zmiany tras" - czytamy na stronie wtp.waw.pl.

IAR, PolsatNews.pl, TVN24.pl, wtp.waw.pl, jmo

Czytaj także

Pod wpływem amfetaminy zjechał autobusem z wiaduktu. Jest zażalenie na areszt dla kierowcy

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 10:54
Jest zażalenie na areszt dla kierowcy autobusu, który pod koniec czerwca, będąc pod wpływem amfetaminy, doprowadził do katastrofy komunikacyjnej – poinformowała w czwartek rzecznik prokuratury okręgowej Mirosława Chyr. W wypadku zginęła jedna osoba, a cztery zostały ciężko ranne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: zderzenie autobusu komunikacji miejskiej z samochodem. Dwie osoby ranne

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 16:52
Na skrzyżowaniu ul. Marywilskiej z Kupiecką w Warszawie doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem linii 314. Dwie osoby zostały ranne - poinformowała st. sierż. Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny atak na ciężarówkę fundacji "Pro". Wśród uczestników "znane twarze"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 15:39
Ciężarówka "Prawo do życia" po raz kolejny znalazła się na celowniku lewicowych aktywistów! - poinformował na Twitterze portal wPolsce.pl, dołączając do wpisu wideo z wydarzenia. 
rozwiń zwiń