X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ustawa o dekoncentracji mediów możliwa jesienią. Lichocka: chcemy uporządkować rynek medialny

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 09:42
Poseł PiS, członek Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka powiedziała, że wolą jej obozu politycznego jest, by ustawa o dekoncentracji mediów "została pokazana szybko w tej kadencji parlamentu". - Liczę na to, że będzie to jesienią. Prace trwają i decyzje należą do kierownictwa partii - podkreśliła na antenie Polskiego Radia 24.
Joanna Lichocka
Joanna LichockaFoto: East News / Polska Press

Joanna Lichocka wyjaśniła, że ta ustawa nie powinna być interpretowana jako walka z konkretnym tytułem czy wydawnictwem, ale z monopolem medialnym.

Zbigniew Ziobro PAP-1200.jpg
Zbigniew Ziobro: część mediów stała się sztabem wyborczym jednego z konkurentów

"Uporządkować rynek"

Posłuchaj
00:28 Lichocka Media IAR 01.mp3 Joanna Lichocka: dekoncentracja ma zapewnić większy pluralizm (IAR)

- W tej ustawie chcielibyśmy uporządkować rynek medialny w ten sposób, żeby było więcej podmiotów, które wydają polskie media. W tej chwili, jeżeli rynek jest tak skoncentrowany, że na przykład jedno wydawnictwo ma ponad 90 procent udziałów w segmencie mediów regionalnych, trudno mówić o pluralizmie - powiedziała poseł PiS. Podkreśliła, że pluralizm i różnorodność opinii, a także różnorodność tytułów wynika z pluralizmu kapitału zaangażowanego w polski rynek medialny.

Czytaj również:

Joanna Lichocka dodała, że rozwiązania w ustawie dekoncentracyjnej będą podobne do tych, jakie stosowane są w innych krajach europejskich.

Wzorce europejskie

Posłuchaj
00:19 Lichocka Media IAR 02.mp3 Joanna Lichocka: dekoncentracja w oparciu o wzorce zachodnie (IAR)

- Wydaje mi się, że jest możliwe ograniczenie zaangażowania kapitału zagranicznego w polskich mediach, ale na takiej zasadzie, jak w rozwiązaniach francuskich czy niemieckich - one zakładają w różnych segmentach do 20, 30 procent udziału kapitału zagranicznego w rynku medialnym - powiedziała poseł PiS.

Dekoncentracja mediów, którą ustawowo miał przeprowadzić obóz Zjednoczonej Prawicy, została zapowiedziana w poprzedniej kadencji parlamentu. Prace nad nią trwały w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

jmo

Czytaj także

"To nie są standardy dziennikarskie". Jolanta Hajdasz o publikacji "Die Welt"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 12:00
- To pokazuje, kto komu i w jaki sposób może sprzyjać i który kandydat jakiego państwa interesy ma w swoim programie - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Jolanta Hajdasz, prezes Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Gosek: media z obcym kapitałem kreują rzeczywistość w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 09:16
- Należy pochylić się nad kwestią wyrównania proporcji w sferze medialnej - mówił w audycji Polskiego Radia 24 poseł Solidarnej Polski Mariusz Gosek. Gościem audycji był także Mirosław Suchoń (Koalicja Obywatelska).
rozwiń zwiń