X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Powstrzymanie się od użycia siły". Apel szefów MSZ Polski, Litwy i Ukrainy do władz Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 22:15
 Zwracamy się do władz o powstrzymanie się od użycia siły oraz uwolnienie wszystkich osób zatrzymanych wczorajszej nocy - apelują we wspólnym poniedziałkowym oświadczeniu ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy.
Protesty i zamieszki po wyborach na Białorusi
Protesty i zamieszki po wyborach na BiałorusiFoto: AP/Associated Press/East News

1200.jpg
Starcia demonstrantów z białoruską milicją. Wzmożone środki bezpieczeństwa w Mińsku

Szefowie MSZ Polski Jacek Czaputowicz, Litwy Linas Linkevičius i Ukrainy Dmytro Kułeba wydali w poniedziałek wieczorem wspólne oświadczenie w sprawie wydarzeń na Białorusi.

Czytaj również:

"My, ministrowie spraw zagranicznych Trójkąta Lubelskiego, wyrażamy głębokie zaniepokojenie eskalacją sytuacji na Białorusi po wyborach prezydenckich. Zwracamy się do władz o powstrzymanie się od użycia siły oraz uwolnienie wszystkich osób zatrzymanych wczorajszej nocy" - głosi oświadczenie.

Ministrowie podkreślają, że "poszanowanie podstawowych wolności i praw człowieka, demokracji i rządów prawa są kluczowe dla dalszego rozwoju niezależnej i suwerennej Białorusi", dodając, iż tę suwerenną Białoruś w pełni wspierają.

"Obecna sytuacja może być rozwiązana tylko poprzez dialog"

"Jesteśmy przekonani, że dla dobra społeczeństwa i państwa białoruskiego obecna sytuacja może być rozwiązana tylko poprzez dialog. W przypadku takiej potrzeby deklarujemy gotowość do okazania wsparcia i dobrych usług w celu ewentualnego ułatwienia takiego dialogu" - czytamy w oświadczeniu.

Ministrowie zapewniają, że "przyszłość i dobrobyt Białorusi i białoruskiego społeczeństwa są ważne dla całej Europy, a szczególnie dla naszego regionu". "Wszyscy jesteśmy zainteresowani kontynuacją wzajemnie korzystnego dialogu oraz rozwojem współpracy opartej na wartościach demokratycznych i skoncentrowanej na budowaniu warunków dla wspólnej i stabilnej przyszłości" - głosi oświadczenie.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szefowie MSZ Polski, Litwy i Ukrainy powołali Trójkąt Lubelski

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 14:34
Szefowie dyplomacji Litwy, Polski i Ukrainy powołali Trójkąt Lubelski. Ma to być nowy format współpracy tych trzech państw, nawiązujący do historii Unii Lubelskiej. W ramach porozumienia, Litwa, Polska i Ukraina chcą między innymi zacieśnić współpracę gospodarczą, wojskową i polityczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef polskiego MSZ: oczekujemy podjęcia dialogu ze społeczeństwem i oferujemy pomoc

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 12:45
- Oczekujemy od władz Białorusi zaprzestania represji i rozpoczęcia dialogu z obywatelami - powiedział Jacek Czaputowicz. Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że Polska jest gotowa służyć swoimi doświadczeniami wyniesionymi z 1989 roku i obrad okrągłego stołu. 
rozwiń zwiń