X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Plan na drugą kadencję: odpowiedzialna polityka i dialog dla dobra Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 12:30
Orędzie wygłoszone przez Andrzeja Dudę po jego zaprzysiężeniu na drugą kadencję prezydencką było krótkim, niemal punktowym podsumowaniem wszystkich zobowiązań złożonych przez kandydata PiS w ramach kampanii wyborczej. Prezydent tym samym wysłał sygnał - zarówno do swoich zwolenników, jak i oponentów - że nie ma zamiaru wycofywać się ze złożonych deklaracji.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Radek Pietruszka

1200_Duda_EN.jpg
Para prezydencka uczestniczy w mszy św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela [RELACJA]

Orędzie jest zapowiedzią konsekwentnych działań polityka, który pamięta, co robi, co mówi i co przyrzeka. Polityka, który nie traktuje swoich wyborców jako obiektu manipulacji. Polityka, który nie wychodzi z założenia, że kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami, a kadencja, która po niej następuje, swoimi. Składanie obietnic (również takich bez pokrycia) i później "zapominanie" o wszystkim, co zostało obiecane to postawa, którą prezentuje na co dzień Rafał Trzaskowski jako prezydent stolicy. W drugiej turze wyborów Polacy wybierali nie tylko między dwoma politykami o skrajnie różnych poglądach na świat, wybierali również między odpowiedzialnością a jej brakiem.

Dzisiaj – wygłaszając swoje orędzie, prezydent Andrzej Duda z pełną świadomością powtórzył wszystkie założenia swojego wyborczego programu. Programu, który przecież nie został napisany na kolanie, posklejany z pomysłów konkurencji i opublikowany w sieci na dzień przed pierwszą turą wyborów, jak uczynił to Rafał Trzaskowski. Prezydent Andrzej Duda swój program tworzył przez całe pięć lat poprzedniej kadencji - w rozmowach z Polakami wszystkich pokoleń, mieszkańcami wszystkich powiatów i tymi, których życie toczy się za granicą. Nic dziwnego, że dziesięć i pół miliona obywateli Rzeczypospolitej rozpoznało swoje własne przemyślenia, marzenia i nadzieje w słowach i propozycjach zwycięskiego kandydata.

Pierwsze wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w jego nowej kadencji stanowi zapowiedź pięciu lat prezydentury ambitnej, kreatywnej i szukającej kontaktu z obywatelami. Tę otwartość na drugiego człowieka, niezależnie od politycznych różnic, prezydent Duda zadeklarował dzisiaj po raz kolejny, podkreślając jednocześnie, że druga strona, również taką otwartość powinna wykazać. Nie ulega wątpliwości, że prezydent nie zamierza ograniczać swojej aktywności ani politycznej inicjatywy w drugiej kadencji. Po raz kolejny zabrzmiały słowa o Koalicji Polskich Spraw, wizji, która może zmaterializować się jako wielki obóz konserwatywny skupiony wokół obecnego gospodarza Pałacu Prezydenckiego. Druga kadencja prezydenta Andrzeja Dudy może zaowocować właśnie takim szerokim porozumieniem społecznym broniącym Polski przed lewicową modernizacją na modłę zachodnioeuropejską. Jest to bardziej realne niż powstanie zapowiadanego przez Rafała Trzaskowskiego masowego, lewicowo-liberalnego ruchu społecznego.

duda 1200 .jpg
"Chcę Polski ambitnej, szybko się rozwijającej". Prezydent o planach na II kadencję

W swoim orędziu prezydent Andrzej Duda podkreślał jeszcze raz rolę rodziny, tradycji i wiary, przypominając jednocześnie, że wcale nie stoją one w opozycji do rozwoju, nowoczesnej gospodarki czy innowacyjności. Co więcej, właśnie znajomość swojej historii, przywiązanie do tradycji i poczucie narodowej wspólnoty są właśnie, według prezydenta Andrzeja Dudy, drogą do sukcesu gospodarczego i społecznego, a nie przeszkodą, jak chcą to widzieć jego polityczni przeciwnicy, wstydzący się polskości i chrześcijaństwa.

Niejako przy okazji, w tym krótkim, choć treściwym orędziu prezydent zawarł nową definicję równości. To pojęcie jest dzisiaj odmieniane na dziesiątki sposobów przez lewicowych polityków i aktywistów. Ci sami wielbiciele "równości" jednocześnie gardzą tymi, którzy nie podzielają ich politycznych poglądów. Dzisiaj prosto, ale jakże celnie, prezydent Andrzej Duda przypomniał, na czym naprawdę polega prawdziwa równość obywateli. To właśnie równe traktowanie Polaków, tych z małych miejscowości i wsi, wobec tych z wielkich miast. To tworzenie równych szans rozwojowych i ekonomicznych dla mieszkańców Polski powiatowej. O taką równość dzisiaj trzeba walczyć, nad taką równością trzeba pracować. I to właśnie będzie jedno z głównych zadań prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję jako głowy państwa.

Miłosz Manasterski

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda ponownie zaprzysiężony na prezydenta RP

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 16:45
Andrzej Duda ponownie objął urząd prezydenta. Przed południem złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i wygłosił orędzie. Następnie wziął udział w uroczystości Inwestytury Prezydenta RP na Wielkiego Mistrza Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski. Po godz. 14 wygłosił przemówienie na pl. Piłsudskiego i po raz drugi objął zwierzchnictwo na Siłami Zbrojnymi RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzięki prezydentowi zmiana dokonuje się dzień po dniu". Premier o zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 12:12
"Gdy w 2015 roku prezydent Andrzej Duda pierwszy raz składał przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym, dla milionów Polaków był to symbol zmiany. Ta zmiana została dokonana i dzięki Panu Prezydentowi dokonujemy jej dzień po dniu" - podkreślił premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.
rozwiń zwiń