X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Skandaliczny wyrok sądu". Premier o sprawie Hansa G.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 22:02
Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku odniósł się do sprawy Hansa G. Sąd uznał, że mężczyzna nie jest winny kierowania gróźb karalnych pod adresem swojej byłej pracownicy, Natalii Nitek-Płażyńskiej. Premier uważa, że "wyrok jest skandaliczny".
Niemiecki przedsiębiorca oskarżony o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy Hans G.
Niemiecki przedsiębiorca oskarżony o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy Hans G.Foto: PAP/Adam Warżawa

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rzadko komentuje wyroki polskich sądów, ale nie uważa tego za coś niewłaściwego. Jego zdaniem, społeczeństwo powinno badać i zgłębiać takie wyroki.

"Dziś zatem chcę skomentować wyrok sądu, który uważam za skandaliczny. Wyrok, który zapadł niedawno przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku" - napisał premier.

Czytaj więcej
Natalia Nitek-Płażyńska 1200.JPG
"Sukcesem jest to, że został uznany za przestępcę". Natalia Nitek-Płażyńska o wyroku ws. ws. Hansa G.

"Postawienie znaku równości pomiędzy deklaracjami niemieckiego przedsiębiorcy, który manifestuje swoje nazistowskie sympatie oraz jawnie deklaruje nienawiść do Polaków, oraz pracownicy, która nagrała swego pracodawcę, gdy ten wygłaszał swoje antypolskie wypowiedzi, jest niedopuszczalne" - dodał.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego, "ten wyrok to skandal i wstyd dla wymiaru sprawiedliwości". Premier dodał, że wszyscy mamy prawo oczekiwać, by takich sytuacji w polskim wymiarze sprawiedliwości nie było, "bowiem są one haniebne".

Na koniec wpisu Mateusz Morawiecki przytoczył maksymę Monteskiusza: "Nie pytam, jakie są prawa, ale jacy są sędziowie". "No właśnie - jacy?" - zapytał.

Sprawa Hansa G.

W grudniu 2019 roku Sąd Rejonowy w Wejherowie uznał przedsiębiorcę Hansa G. za winnego znieważania pięciu pracownic swojej firmy działającej w Pomorskiem. Sąd skazał go na karę 20 tys. złotych grzywny, nawiązki na rzecz czterech kobiet (w sumie 11 tys. zł), wpłatę 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także ponad 40 tys. zł tytułem opłaty za ekspertyzę fonoskopijną zleconą w tej sprawie przez prokuraturę.

Czytaj więcej
Natalia Nitek-Płażyńska 1200.JPG
"Podważa potrzebę walki o polską godność". Nitek-Płażyńska o wyroku ws. Hansa G.

Wejherowski sąd skazał też mężczyznę na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata za używanie gróźb karalnych wobec byłej już jego pracownicy - Natalii Nitek-Płażyńskiej (żony posła PiS, Kacpra Płażyńskiego), nakazał G. pisemne przeproszenie kobiety i zakazał kontaktu z nią.

Apelację od wyroku złożył w Sądzie Okręgowym w Gdańsku oskarżony. Na początku lipca sąd ten wydał prawomocny wyrok. Uznał w nim, że G. nie jest winny kierowania gróźb karalnych pod adresem Nitek-Płażyńskiej (oznacza to, że automatycznie zniesione zostały wszystkie kary orzeczone za ten czyn przez sąd niższej instancji).

jp/tvp.info

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sukcesem jest to, że został uznany za przestępcę". Natalia Nitek-Płażyńska o wyroku ws. Hansa G.

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 20:00
- Jeżeli ktoś wstaje i mówi, że chętnie by Polaków pozabijał, to rozumiem, że to groźba kierowana do każdego, kto jest Polakiem. Ja jestem Polką. Sąd twierdzi jednak, że takiego stwierdzenia nie można uznać za groźbę - mówiła w Polskim Radiu 24 Natalia Nitek-Płażyńska. - Groźby nie zostały uznane za groźby karalne. To znak, że to nie do końca działa tak, jak powinno - dodała.
rozwiń zwiń