X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: obóz Trzaskowskiego i Budki nie realizował solidarnościowych wartości

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 09:51
"Solidarność" nie jest znakiem, który można ot tak wziąć i zawiesić sobie na piersi, to dziedzictwo, które należy kontynuować; obóz liberalny, który ma w swoim składzie osoby jak Trzaskowski i Budka, nie realizował solidarnościowych wartości - mówi premier Mateusz Morawiecki tygodnikowi "Sieci".
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i szef PO Borys Budka
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i szef PO Borys BudkaFoto: Piotr Hukalo/East News

Premier, mówiąc o tzw. konwencji stambulskiej, podkreślił, że rozumie wątpliwości przeciwników tego dokumentu i uważa, że ich obawy nie są bezpodstawne. "Nasz dylemat dotyczy tego, czy opuścić całkowicie stół, przy którym toczy się dyskusja, czy też wybrać wyjście mniej radykalne. Sięgnęliśmy więc po rozwiązanie, które umownie można nazwać »protokołem polskim«, czyli nie stosujemy ideologicznych interpretacji zapisów konwencji, a jednocześnie odsyłamy ją do Trybunału Konstytucyjnego" - powiedział.

"Będziemy bronili tego, co tworzy polskie dziedzictwo"

pap_premier1200.jpg
"Uzyskaliśmy najlepsze możliwe rozwiązania". Premier o sprawie praworządności na szczycie UE

Zaznaczył, że to nie oznacza, że polski rząd pozwoli na obniżenie standardów dot. opieki nad pokrzywdzonymi.

Premier podkreślił, że reprezentuje obóz, który chce się opierać na tradycji, a jednocześnie "dokonać skoku modernizacyjnego w Polsce". "Nasi oponenci proponują gospodarczy minimalizm oraz rewolucję obyczajową. Dziś bardzo zależy im na wstrząsach ideologicznych i światopoglądowych. My jednoznacznie będziemy bronili tego, co tworzy polskie dziedzictwo" - oświadczył.

Czytaj także:

Mateusz Morawiecki został też zapytany o plany powołania przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego ruchu o nazwie "Nowa Solidarność".

Andrzej Duda twitter 1200.jpg
"Nie na tym polega demokracja". Poseł Solidarnej Polski o bojkocie zaprzysiężenia Andrzeja Dudy

"PiS jest dziś obozem wolności i solidarności"

"»Solidarność« nie jest jakimś firmowym znakiem, który można ot tak wziąć i zawiesić sobie na piersi, tylko dziedzictwo, które należy kontynuować" - podkreślił szef rządu. "Obóz liberalny, który ma w swoim składzie wielu turboliberałów jak panowie Balcerowicz, Lewandowski, Trzaskowski i Budka to obóz, który nie realizował solidarnościowych wartości, tylko składał hołd zupełnie innym regułom gry, zwalczał ich programy solidarystyczne i wyprzedawał, a nie budowa polski kapitał".

"Chyba każdy przyzna, że ta nazwa »Nowa Solidarność« wyjątkowo nie pasuje do formacji, która chce przywrócenia esbekom wysokich emerytur. Ludzie czują ten fałsz" - powiedział.

Dodał, że gdyby jego oponenci przeszli "szczerą metamorfozę" to zaprasza ich do, jak mówił, "naszego obozu Solidarności". "PiS jest dziś obozem wolności i solidarności; nikogo nie wykluczamy, jesteśmy otwarci" - oświadczył premier.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tak pieje, jak wiatr zawieje". Premier o politycznej wiarygodności Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 14:25
- Rafał Trzaskowski ma pewne poglądy, ale sam się z nimi nie zgadza - powiedział w poniedziałek w Kowalewie Pomorskim (Kujawsko-Pomorskie) premier Mateusz Morawiecki. Według niego kandydat KO na prezydenta codziennie zmienia zdanie w fundamentalnych sprawach.
rozwiń zwiń