X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Uszanujcie nasze świętości". Apel abp. Jędraszewskiego po profanacji figury Chrystusa

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 04:55
- Uszanujcie nas w imię prawdziwej tolerancji, w imię uznania tego, kim jesteśmy jako polski naród. Uszanujcie nas. Mamy do tego święte prawo - apelował abp Marek Jędraszewski, nawiązując do profanacji figury Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża.
Metropolita krakowski zaapelował do osób, które dokonały profanacji figury Chrystusa
Metropolita krakowski zaapelował do osób, które dokonały profanacji figury ChrystusaFoto: East News/Beata Zawrzel
Figura Chrystusa Króla EN 1200.jpg
Modlitwa wynagradzająca po profanacji figury Chrystusa

- Raz jeszcze proszę tych wszystkich, którzy w imię antychrześcijańskich ideologii chcą zburzyć ten ład duchowy naszej Ojczyzny, ład z trudem i poświęceniem budowany od chrztu Mieszka w 966 r. Uszanujcie nas w imię prawdziwej tolerancji, w imię uznania tego, kim jesteśmy jako polski naród, w imię tego klucza, by zrozumieć nasze dzieje, klucza, którym jest Jezus Chrystus. Uszanujcie nas. Mamy do tego święte prawo - mówił duchowny.

Czytaj także:

Nie depczcie przeszłości naszych ołtarzy - mówił metropolita krakowski, nawiązując wprost do słów Adama Asnyka.

nocy z wtorku na środę, na kilku najważniejszych warszawskich pomnikach umieszczono tęczowe flagi. Z manifestu opublikowanego w internecie wynika, że akcja miała na celu walkę z homofobią. Tęczowe flagi oraz chustki z symbolem nawiązującym do ruchu anarchistycznego pojawiły się m.in. na figurze Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

radiomaryja.pl/wpolityce.pl/PAP
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To zjawisko będzie się nasilać". Publicysta o bezczeszczeniu pomników

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 11:45
- Kościół, jak i państwo robią potężny błąd, nie walcząc z tym zjawiskiem na obecnym etapie, bo ono się będzie tylko i wyłącznie nasilać - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Sieci" Andrzej Rafał Potocki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liziniewicz: sprawcy profanacji pomników honorowymi gośćmi imprez finansowanych przez miasto

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 21:02
- Jest tak, że ratusz przyzwala i umożliwia działanie lewicowemu ekstremizmowi, bo najzwyczajniej w świecie go finansuje. Gdyby nie pieniądze z ratusza, gdyby nie pieniądze z innych źródeł - jak zakładam - pewnie i z zagranicy, i z Polski, to takie organizacje by nie mogły działać - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Jacek Liziniewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Profanacja figury Chrystusa w Warszawie. Trzaskowski zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 21:47
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w przeddzień 76. rocznicy Powstania Warszawskiego zaapelował o "szacunek dla uczuć, poglądów, wyznania i opinii każdego człowieka". Ocenił przy tym, iż zawieszenie tęczowej flagi na symbolicznej figurze Chrystusa było "niepotrzebną prowokacją".
rozwiń zwiń