X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Modlitwa wynagradzająca po profanacji figury Chrystusa

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 03:45
W niedzielę o godz. 18.00 w bazylice św. Krzyża w Warszawie odbyła się modlitwa wynagradzająca po akcie profanacji figury Chrystusa. Proboszcz parafii ks. Robert Berdychowski podkreślił znaczenie modlitwy za tych, którzy dokonali tego czynu.
Pomnik Chrystusa Króla przez bazyliką św. Krzyża w Warszawie
Pomnik Chrystusa Króla przez bazyliką św. Krzyża w WarszawieFoto: Beata Zawrzel/REPORTER
Twitter Sebastian Kaleta twitt pomnik flaga 1200.png
Prof. Nalaskowski: niszczenie pomników to manifestowanie własnego barbarzyństwa

- To będzie również modlitwa w intencji osób, które tego dokonały, o opamiętanie. Połączymy nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą wynagradzającą, w intencji Ojczyzny, w intencji budowania jedności - mówił ks. Berdychowski. Zdaniem kapłana profanacja wpisuje się w "ideologiczny trend środowisk LGBT".

  Posłuchaj
  00:31 10554099_1.mp3 Ks. Berdychowski o profanacji figury Chrystusa (IAR)
  Posłuchaj
  00:24 10554099_2.mp3 Modlitwa w intencji osób, które dokonały profanacji (IAR)

  Czytaj także:

  1200_Nycz_PAP.jpg
  "Spowodowała ból ludzi wierzących". Kard. Nycz o profanacji figury Chrystusa

  - To było bardzo niebezpieczne od strony ideologicznej. To zdarzenie wpisuje się w to, co potępił papież Franciszek, czyli ideologię gender. Środowiska LGBT wpisują ją w swoją narrację, w tą galopującą dyktaturę mniejszości, która chce ustanowić nowy porządek - tłumaczył duchowny.

  Profanacje pomników

  Na figurę Chrystusa i kilka warszawskich pomników w nocy z wtorku na środę zostały nałożone tęczowe flagi. Na policję zgłoszono trzy takie zdarzenia.

  Figura Chrystusa dźwigającego krzyż została umieszczona przed świątynią w 1858 r. W 1898 r. zastąpiła ją figura z brązu ustawiona na cokole z czarnego granitu, zaprojektowanym przez Stefana Szyllera, ze złoconym napisem "Sursum Corda", co znaczy "W górę serca".

  W czasie Powstania Warszawskiego, we wrześniu 1944 r., po detonacji figura Chrystusa upadła na bruk ulicy i leżała z ręką uniesioną w górę, wskazując na napis na cokole. Pomnik odnaleziono po wojnie na złomowisku. Po odrestaurowaniu 22 lipca 1945 r. pomnik Chrystusa ponownie stanął przed kościołem.

  pb

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  "To zjawisko będzie się nasilać". Publicysta o bezczeszczeniu pomników

  Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 11:45
  - Kościół, jak i państwo robią potężny błąd, nie walcząc z tym zjawiskiem na obecnym etapie, bo ono się będzie tylko i wyłącznie nasilać - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Sieci" Andrzej Rafał Potocki.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Profanacja figury Chrystusa w Warszawie. Trzaskowski zabrał głos

  Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 21:47
  Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w przeddzień 76. rocznicy Powstania Warszawskiego zaapelował o "szacunek dla uczuć, poglądów, wyznania i opinii każdego człowieka". Ocenił przy tym, iż zawieszenie tęczowej flagi na symbolicznej figurze Chrystusa było "niepotrzebną prowokacją".
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Wulgarna próba dechrystianizacji Europy". Czarnek o profanacji figury Chrystusa

  Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 11:20
  - Na naszych oczach powoli przegrywamy walkę o cywilizację łacińską - tak o profanacji figury Chrystusa w Warszawie przez środowiska LGBT powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS, Przemysław Czarnek. Gośćmi byli też: senator Krzysztof Kwiatkowski, Artur Dziambor z Konfederacji i Lech Jaworski z Porozumienia. 
  rozwiń zwiń