X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zakłócali Marsz Powstania, rzucali w uczestników plastikowymi butelkami. Interweniowała policja

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 21:30
Policjanci musieli usunąć sprzed pomnika Powstania Warszawskiego kilka osób, które usiadły w miejscu przewidzianym dla Marszu Powstania Warszawskiego i nie reagowały na polecenia organizatora.
Tłumy na ulicach Warszawy w rocznicę wybuchu Powstania
Tłumy na ulicach Warszawy w rocznicę wybuchu PowstaniaFoto: PAP/Leszek Szymański

Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe pod hasłem "Niemieckie zbrodnie nierozliczone" wyruszył z Ronda Dmowskiego w stronę pomnika przy pl. Krasińskich krótko po Godzinie "W". Gdy manifestacja dotarła do celu, przed pomnikiem siedziało kilka osób z białymi różami. Organizator polecił im opuścić miejsce zgromadzenia.

Czytaj więcej
obchody 1200 pap.jpg
Godzina "W" na zdjęciach. Tak Warszawa oddała hołd powstańcom [GALERIA]

- Z uwagi na brak reakcji organizator skorzystał ze swoich uprawnień wynikających z prawa o zgromadzeniach i zwrócił się z prośba do policji. Na miejsce skierowano Zespól Antykonfilktowy Policji. Osoby, które nie chciały opuścić miejsca zgromadzenia zostały wyniesione - przekazał rzecznik Komendy Społecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Zobacz także:

Akcja LGBT

Wcześniej w czasie przemarszu na wysokości ulicy Foksal kilka osób wywiesiło baner z hasłem "Powstań przeciwko faszyzmowi" oraz "Feminizm nie faszyzm", natomiast na balkonie naprzeciwko rozwieszono tęczową flagę, a w oknie pojawił ubrany na czerwono mężczyzna w peruce i slipkach.

W uczestników patriotycznej demonstracji ku czci powstańców rzucano plastikowymi butelkami.

Poza tymi incydentami, jak przekazał nadkom. Marczak, uroczystości upamiętniające 76 rocznicę bohaterskiego zrywu przebiegają spokojnie. Rzecznik KSP zaznaczył, że ostatnie wydarzenia zakończa się późnym wieczorem i dopiero wtedy policja będzie mogła podsumować dzień.

jp

Czytaj także

"Spełniło się moje wielkie marzenie". Przy Cmentarzu Powstańców powstanie Izba Pamięci

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 20:08
W Parku Powstańców Warszawy na Woli posadzono drzewo pamięci. W tym miejscu przy Cmentarzu Powstańców powstanie Izba Pamięci, poświęcona wszystkim poległym w walkach o wolność stolicy 76 lat temu.
rozwiń zwiń