X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Elżbieta Witek: ważne jest przekazywanie wiedzy. Powstańcy cieszą się, że się o nich pamięta

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 15:24
- Codziennie powoli odchodzą od nas powstańcy warszawscy, dlatego przekazywanie wiedzy o Powstaniu Warszawskim następnym pokoleniom jest takie ważne - podkreśliła w 76. rocznicę wybuchu zrywu w stolicy marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek na czele delegacji sejmowej składa wieniec pod pomnikiem powstańców i Polskiego Państwa Podziemnego
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek na czele delegacji sejmowej składa wieniec pod pomnikiem powstańców i Polskiego Państwa PodziemnegoFoto: PAP/Rafał Guz

Elżbieta Witek zwróciła uwagę, że codziennie, właściwie każdego dnia powoli odchodzą od nas powstańcy warszawscy. - Stąd to przekazywanie wiedzy o Powstaniu Warszawskim następnym pokoleniom, młodym pokoleniom jest takie ważne - podkreśliła.

Andrzej Duda free Krakowskie przedmieście powstanie warszawskie PR-1200.jpg
Prezydent: to szczególny dzień nie tylko dla Warszawiaków, ale dla wszystkich Polaków

Elżbieta Witek: Powstanie budowało niepodległą Polskę

- Ci (powstańcy), którzy wciąż żyją, ze wzruszeniem mówią o tym, że cieszą się, że młode pokolenie pamięta, że te ich przeżycia z 1944 roku - trudne, wyjątkowo ciężkie, tragiczne - nie poszły na marne, że to powstanie było bardzo ważne. To był sygnał do tego, że do ostatniej kropli krwi Polacy chcą bronić niepodległości - mówiła marszałek Sejmu.

Czytaj również:

Dodała, że po wojnie Polska znalazła się pod komunistycznym reżimem, ale dzisiaj - jak wskazywała - powstańcy mówią, że dożyli nareszcie wolnej, niepodległej Polski. - A powstanie 1 sierpnia 1944 roku było jedną z cegiełek budowania tej prawdziwie wolnej, suwerennej i niepodległej Polski - podkreśliła Elżbieta Witek.

mid-20801144 1200.jpg
Polska pamięta. Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Uroczystości 76. rocznicy wybuchu Powstania

Elżbieta Witek, wraz z prezydium Sejmu, złożyła w sobotę wieniec przed Pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego przed Sejmem. Kwiaty złożyli tam też m.in. marszałek Senatu Tomasz Grodzki, reprezentująca prezydenta Andrzeja Dudę szefowa jego kancelarii Halina Szymańska, członkowie rządu, władze Warszawy i kibice Legii Warszawa.

Delegacja Sejmu z marszałek Witek złożyła też kwiaty przed pomnikiem dowódcy AK gen. Stefana Roweckiego "Grota" oraz pod dzwonem dowódcy Powstania Warszawskiego gen. bryg. Antoniego Chruściela "Montera" w muzeum Powstania Warszawskiego.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dowód męstwa i gotowości poniesienia ofiar w obronie ojczyzny". Premier o Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 10:19
- Powstanie Warszawskie było bohaterskim, okupionym ogromną daniną krwi wyzwoleniem spod ludobójczej okupacji dużej części polskiej stolicy; dowodem męstwa, determinacji i gotowości poniesienia ofiar przez Polaków walczących w obronie ojczyzny - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na znak głębokiego bólu i wstydu". Ambasada Niemiec opuściła flagi do połowy masztu

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 10:59
Ambasada Niemiec w Warszawie opuściła flagi do połowy masztu na znak głębokiego bólu i wstydu z powodu okrutnych zbrodni niemieckiego okupanta w walce z ludnością stolicy podczas Powstania Warszawskiego - poinformowała w sobotę, w 76. rocznicę wybuchu powstania placówka dyplomatyczna.
rozwiń zwiń