X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Silny wiatr i burze z gradem nad Polską

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 19:19
We wtorek w nocy w kilku województwach spodziewane są silny wiatr i burze z gradem - poinformowało w swoim alercie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Ulewa w Warszawie
Ulewa w WarszawieFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Alert RCB o treści "Uwaga! Dziś (28.07) oraz w nocy silny wiatr i burze z gradem. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr" został wysłany do mieszkańców województwa mazowieckiego, lubelskiego – powiatów: łukowskiego, ryckiego, puławskiego, opolskiego, kraśnickiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

deszcz 1200 pap.jpg
Burze z gradem nad Polską. Ostrzeżenia I i II stopnia dla kilku województw

"Wg prognoz IMGW porywy wiatru mogą osiągać 110 km/h, a opady do 50 mm. Lokalnie możliwy grad" - podaje RCB. 

Ostrzeżenia IMGW

Z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w wtorek po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia dla woj.: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Alert drugiego stopnia obowiązuje w woj.: mazowieckim, małopolskim, łódzkim oraz częściowo na Lubelszczyźnie i Opolszczyźnie.

Jak podaje IMGW, tam gdzie obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia, synoptycy prognozują burze z opadami deszczu do 30 mm, miejscowo nawet do 40 mm. Wiatr będzie wiał w porywach do 90 km/h. Miejscami pojawi się grad.

Duże prawdopodobieństwo niebezpiecznych zjawisk

W województwie łódzkim i na wschodzie opolskiego wystąpią burze z opadami deszczu do 50 mm. Wiatr będzie wiał z prędkością nawet 110 km/h. Wystąpi też grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia oraz życia.

"Sytuacja jest dynamiczna"

IMGW zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić komunikaty pogodowe. Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że zjawiska te mogą być bardziej zintensyfikowane.

Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. IMGW zaleca dużą ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak