X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Błędnie identyfikuje przyczyny przemocy". Karolina Pawłowska z Ordo Iuris o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 12:15
- Błędna identyfikacja przyczyn przemocy, która zawarta jest w konwencji stambulskiej, przyczynia się do tego, że ta przemoc nie jest zwalczana, a nawet jest większa - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego w Instytucie Ordo Iuris.
Karolina Pawłowska podczas briefingu prasowego przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Konferencja dotyczyła mającej na celu wypowiedzenie konwencji stambulskiej akcji społecznej Tak dla rodziny, nie dla gender
Karolina Pawłowska podczas briefingu prasowego przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Konferencja dotyczyła mającej na celu wypowiedzenie konwencji stambulskiej akcji społecznej "Tak dla rodziny, nie dla gender"Foto: PAP/Paweł Supernak

Karolina Pawłowska zachęcała przede wszystkim do zapoznania się z całą treścią konwencji stambulskiej. Oceniła, że błędna identyfikacja przyczyn przemocy, która jest w niej zawarta, przyczynia się do tego, że ta przemoc nie tylko nie jest zwalczana, ale jest nawet znacznie większa.

Ziobro konwencja stambulska PAP-1200.jpg
Jacek Liziniewicz: dyskusja o konwencji stambulskiej przykrywa inne tematy

- Badania Światowej Organizacji Zdrowia oraz licznych instytutów, które zajmują się tematyką przemocy, pokazują, że do głównych przyczyn przemocy należą alkoholizm, rozpad więzi rodzinnych, atomizacja społeczna, seksualizacja wizerunku kobiety w mediach i pornografia - wymieniła Pawłowska i dodała, że te kwestie nie zostały w ogóle poruszone w konwencji.

Zobacz także:

Gość audycji oceniła, że konwencja stambulska nie identyfikuje realnych przyczyn przemocy jako patologii życia społecznego, ale szuka ich w strukturze samego społeczeństwa. - Innymi słowy, żeby realizować w pełni przepisy zawarte w konwencji, należy stosować szeroko zakrojoną, bardzo daleko idącą inżynierię społeczną - podkreśliła.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
14:03 PR24_MPLS 2020_07_28-11-33-47.mp3 Karolina Pawłowska o kontrowersjach wokół konwencji stambulskiej (Temat Dnia/ Gość PR24)

 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Karolina Pawłowska (Ordo Iuris)

Data emisji: 28.07.2020

Godzina emisji: 11.33

Polskie Radio 24/PAP/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie poprawia bezpieczeństwa kobiet, a promuje tęczowe ruchy". Prof. Nalaskowski o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 11:35
- Konwencja stambulska niczego nie załatwia, jest pustosłowiem, mało tego, narzuca społeczności międzynarodowej współpracę z organizacjami transpłciowymi - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wprowadza pojęcia, które destabilizują polski porządek prawny". Dr Zych o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 15:56
- Konwencja stambulska zawiera szereg błędów. Ze stricte prawniczego punktu widzenia najważniejszym zarzutem pod jej adresem jest moim zdaniem to, że wprowadza pojęcia i terminologie, które destabilizują polski porządek prawny - podkreśla w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris.
rozwiń zwiń