X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wielka satysfakcja z dalszej współpracy". MKiDN przedłużyło wsparcie dla pięciu instytucji kultury

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 18:48
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie oraz Teatr Muzyczny w Łodzi będą nadal współprowadzone przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
Uroczystość podpisania aneksów do umów o współprowadzeniu pięciu instytucji kultury
Uroczystość podpisania aneksów do umów o współprowadzeniu pięciu instytucji kulturyFoto: PAP/Radek Pietruszka

Posłuchaj
00:26 10544291_2.mp3 Przedłużenie wsparcia MKiDN dla 5 instytucji kultury (IAR) 

W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej podpisano aneksy do umów w tej sprawie. - Dzięki wsparciu państwa te instytucje znacznie rozwinęły swoją działalność, stając się ambasadorami polskiej kultury - powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Stanisław Lem EN-1200 (2).jpg
Dr Maciej Kawecki: tezy Stanisława Lema są aktualne do dziś

Przypomniał, że Ministerstwo Kultury współprowadzi w tej chwili 14 nowych instytucji kultury i 32 nowe instytucje muzealne w całej Polsce.

Jak dodał, uzyskują one bezpośrednie wsparcie finansowe z budżetu centralnego, ale także wsparcie merytoryczne, możliwość łatwiejszego dostępu do dotacji celowych na premiery, wydarzenia, czy wyjazdy zagraniczne.

"Większy komfort pracy"

- Jesteśmy pewni, że te pieniądze są bardzo dobrze wydawane, bo o tym świadczą państwa osiągnięcia, nowe nagrania oraz spektakle i to jest tylko wielka satysfakcja, że możemy z państwem współpracować - wyjaśniał szef resortu kultury Piotr Gliński.

Czytaj również:

Dyrektor Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS Agnieszka Duczmal-Jaroszewska podkreśliła, że wsparcie resortu kultury jest dla zespołu niezwykle ważne.

- Kiedy otrzymujemy takie wsparcie, to mamy większy komfort naszej pracy, mamy większą możliwość organizowania jej, zapraszania solistów o których marzymy, a także planowania koncertów zewnętrznych i polskich i zagranicznych - dodała.

Stworzenie bogatego programu artystycznego

Dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi Grażyna Posmykiewicz powiedziała, że wsparcie ministerstwa wzmocniło budżet instytucji i pozwoliło na stworzenie bogatego programu artystycznego.

- Mogliśmy wystawić wielkie światowe tytuły z większym rozmachem, zatrudnić wspaniałych artystów - gwiazdy ogólnopolskie, o które biją się wszystkie teatry oraz rozwinąć działalność edukacyjną i kulturalną - przyznała dyrektor teatru.

Umowy o współprowadzeniu instytucji zostały podpisane w 2018 roku. Aneksy przedłużają okres ich obowiązywania do 31 grudnia 2023 roku.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gliński do Trzaskowskiego ws. ulg dla twórców. "Błąd pana i pana partii został naprawiony"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 22:32
Rafał Trzaskowski w programie dla kultury zaproponował przywrócenie możliwości odliczania 50 proc. kosztów uzyskania przychodu, bez górnego limitu. - To był błąd pana i pana partii, który został już przez PiS i prezydenta Andrzeja Dudę naprawiony - odpowiedział wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.
rozwiń zwiń