X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Chcesz uderzyć kobietę? Przyjedź do Polski". Skandaliczny wpis dziennikarza Politico

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 14:55
"Chcesz uderzyć kobietę lub spoliczkować dziewczynę na wakacjach? Przyjedź do Polski" - napisał na Twitterze dziennikarz Politico Jan Cienski. Potem wpis usunął i dodał nowy, w którym tłumaczył się sarkazmem.
Zapowiedzi wypowiedzenia konwencji stambulskiej wywołały manifestacje. Nz protest w centrum Warszawy 24 lipca br.
Zapowiedzi wypowiedzenia konwencji stambulskiej wywołały manifestacje. N/z protest w centrum Warszawy 24 lipca br. Foto: PAP/Radek Pietruszka

prokuratura1200.jpg
Stalker oblał twarz modelki kwasem. Jest wyrok Sądu Najwyższego w sprawie Roberta W.

Wpis dziennikarza Politico skrytykowali internauci. 


"Kłamstwo bronią tchórza"

Wpis Cielskiego sprowokował reakcję mediów i polityków. Do publikacji poświęconej tej wypowiedzi odniosła się Krystyna Pawłowicz."Dlaczego pan namawia cudzoziemców do przestępstw ataków na Polki w Polsce ...? " - zapytała dziennikarza sędzia Trybunału Konstytucyjnego i b. poseł.

Dziennikarz i publicysta Wojciech Wybranowski zarzucił z kolei Cienskiemu tchórzostwo. "Jan Cienski skasował celowo kłamliwego tweeta i twierdzi, że nie został zrozumiany. Otóż »kłamstwo ma wiele obliczy: niedomówienie, pół-prawda, osczerstwo... Ale to zawsze broń tchórzy«" - zacytował  założyciela Opus Dei Wojciech Wybranowski. 

Przemoc domowa 1200.jpg
Przemoc zawsze jest przemocą. Może dosięgnąć każdego

"Sarkazm nie działa dobrze"

Jan Cienski swój wpis usunął, potem opublikował nowy, w którym tłumaczył się... sarkazmem. "Skasowałem wpis o Polsce zamierzającej wycofać się z konwencji stambulskiej. Miało być sarkastycznie, ale sarkazm nie działa zbyt dobrze na Twitterze" - napisał.

Na sobotniej konferencji prasowej minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro oświadczył, że w poniedziałek zostanie złożony wniosek do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o podjęcie formalnych prac nad wypowiedzeniem tzw. konwencji stambulskiej.

ziobro 1200.jpg
Ziobro: złożymy wniosek o podjęcie formalnych prac nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej

Ziobro: wyszliśmy poza te standardy

- Przyjęliśmy założenie, że konwencję stambulską będziemy chcieli wypowiedzieć, gdy przeprowadzimy zmiany w porządku prawnym, które będą odpowiadać wszystkim standardom i wymogom konwencji, jeśli chodzi o ochronę kobiet przed przemocą - powiedział Zbigniew Ziobro.

Czytaj także: 

- Naprzód chcieliśmy te najwyższe standardy zapewnić, zrealizować, by nikt nie mógł powiedzieć, że w polskim prawie brakuje jakichkolwiek rozwiązań, które zaleca konwencja, jeśli chodzi o ochronę kobiet przed przemocą - poinformował minister sprawiedliwości.

Wskazał, że "tych rozwiązań już nie brakuje". - Wyszliśmy nawet poza te standardy i wymogi określone w konwencji, wyprzedzając środowiska lewicowo-liberalne, które dużo mówiły, a tego nie zrobiły, a myśmy to zrobili - mówił.

Konwencja ratyfikowana pięć lat temu

Konwencja Rady Europy z 2011 r. o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej ma chronić kobiety przed wszelkimi formami przemocy oraz dyskryminacji. Dokument oparty jest na założeniu, że istnieje związek przemocy z nierównym traktowaniem, a walka ze stereotypami i dyskryminacją sprawiają, że przeciwdziałanie przemocy jest skuteczniejsze. Polska podpisała konwencję w grudniu 2012 r., a ratyfikowała – w 2015 r.


tvp.info, tysol.pl, Twitter, PAP/ mbl

Zobacz więcej na temat: POLSKA przemoc społeczeństwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ziobro: Solidarna Polska będzie za kontynuacją wspierania rodzin i reformą instytucji państwa

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 21:51
- Solidarna Polska będzie opowiadać się za kontynuacją polityki wspierania polskich rodzin i dokończeniem reformy instytucji państwa, w tym sądownictwa - zapewnił szef ugrupowania Zbigniew Ziobro, pytany o priorytety dalszych rządów obozu Zjednoczonej Prawicy. Podkreślił, że priorytety prezydenta będą określane przez Andrzeja Dudę i jego otoczenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja: potrącił samochodem kobietę, a następnie wlókł ją przez kilkaset metrów

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 00:15
Śmierć 23-letniej Axelle Dorier potrąconej w Lyonie przez samochód i wleczonej za nim następnie przez 800 m, wywołała protesty francuskich internautów oraz polityków prawicy. Sprawca wypadku, który nie udzielił jej pomocy, usiłował zbiec z miejsca wypadku.
rozwiń zwiń