X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Spór o konwencję stambulską. Poseł PiS: wystarczą przepisy polskiego prawa

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 09:10
- W polskim prawie bardzo dobrze funkcjonują zapisy dotyczące ochrony ofiar przemocy - mówiła w Polskim Radiu 24 Iwona Arent, poseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł Jarosław Rzepa (PSL).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dragana Gordic/Shutterstock

Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, potocznie zwana konwencją stambulską, jest dokumentem, który ma chronić kobiety przed wszelkimi formami przemocy oraz dyskryminacji. Polska podpisała ją w grudniu 2012 r., a ratyfikowała w 2015 r. Od początku budziła ona kontrowersje - przytaczano argumenty o jej niezgodności z konstytucją oraz o tym, że promując ideologię gender, stanowi zagrożenie dla polskiej tradycji rodziny. Ostatnio pojawiły się głosy, by wypowiedzieć konwencję.

1200_Romanowski_EN.jpg
"Czas pozbyć się genderowego konia trojańskiego". Wiceminister sprawiedliwości o konwencji stambulskiej

Iwona Arent przyznała, że od początku była przeciwna jej ratyfikacji. - Są w niej niebezpieczne zapisy - oceniła i dodała, że w polskim prawie bardzo dobrze funkcjonują zapisy dotyczące ochrony ofiar przemocy. - Nie mówmy tylko o przemocy wobec kobiet - mówmy w ogóle o przemocy, której nie powinno być zarówno wobec kobiet, jak i mężczyzn, dzieci czy zwierząt - tłumaczyła.

Jarosław Rzepa stwierdził, że jest przeciwny wypowiadaniu konwencji stambulskiej. Poseł PSL ocenił, że wszystko zależy od prawa krajowego, od tego, w jaki sposób przepisy są implementowane. - Nasze prawo jest najważniejsze i musi być szczegółowe w tych sprawach. Ale te konwencje są czymś więcej, są czymś ponadnarodowym - dodał.

Czytaj także:

W audycji była mowa również o podziale funduszy z perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Więcej w nagraniu rozmowy.


Posłuchaj
22:09 PR24_MPLS 2020_07_22-08-05-56.mp3 Posłowie o ewentualnym wypowiedzeniu konwencji stambulskiej ("Dwie strony"/Polskie Radio 24)

 

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadząca: Eliza Olczyk

Goście: Iwona Arent (PiS), Jarosław Rzepa (PSL)

Data emisji: 22.07.2020

Godzina emisji: 08.06

PR24/PAP/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tak dla rodziny, nie dla gender". Nowa inicjatywa Ordo Iuris w obronie tradycyjnych wartości

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 15:27
Chrześcijański Kongres Społeczny i Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris postulują wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i zastąpienie jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny. Dziś zaczynają zbierać podpisy o rejestrację tej inicjatywy w Sejmie. To w efekcie umożliwi dalsze prace nad projektem nowej konwencji oraz upoważni władze do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konwencja stambulska. Piotr Sak: krzywda ludzka jest apolityczna, nie należy jej ideologizować

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 09:20
- Przemoc nie ma barw politycznych ani ideologicznych - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Solidarnej Polski Piotr Sak. Gościem audycji "Dwie strony" była także poseł Lewicy Wanda Nowicka.
rozwiń zwiń