X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceszef MSZ o budżecie UE: do polski wschodniej trafi 600 mln euro

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 19:08
Pięć województw Polski wschodniej otrzyma 600 mln euro w ramach największego w historii Unii Europejskiej pakietu budżetowego - poinformował na Facebooku wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. "Po raz pierwszy w historii dodatkowe środki dla Świętokrzyskiego, to świetna szansa dla rozwoju naszego regionu" - dodał.
Premier Mateusz Morawiecki i minister ds Unii Europejskiej Konrad Szymański
Premier Mateusz Morawiecki i minister ds Unii Europejskiej Konrad SzymańskiFoto: Krystian Maj/KPRM/Twitter/@PremierRP

"Doskonała wiadomość. Po raz pierwszy w historii dodatkowe środki dla Świętokrzyskiego" - napisał wiceszef MSZ i poseł PiS, który zdobył mandat w okręgu świętokrzyskim. Dodał, że "w ramach największego w historii UE pakietu budżetowego" 600 mln euro otrzyma pięć województw Polski wschodniej: świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie i podlaskie. "Świetna szansa dla rozwoju naszego regionu" - dodał Piotr Wawrzyk.

1200_Kaczyński_EN.jpg
Prezes PiS: nasza izolacja w UE jest bajką. Szczyt w Brukseli to ogromny sukces Polski

Podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu w imieniu własnym i mieszkańców województwa.

Premier: negocjacyjny maraton

We wtorek zakończył się szczyt UE. Porozumienie zawarte przez przywódców państw UE zakłada powołanie funduszu odbudowy o wartości 750 mld euro: 390 mld euro będą stanowiły granty, a 360 mld euro pożyczki. Wartość całego budżetu UE na lata 2021-2027 wyniesie 1,074 bln euro.

Polska - podała KPRM - będzie mogła otrzymać z budżetu UE, tzn. w ramach Wieloletnich Ram Finansowych oraz Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy, ok. 139 mld euro w formie dotacji oraz 34 mld euro w pożyczkach. W przeliczeniu na złotówki - jak wylicza kancelaria premiera - oznacza to, że Polska będzie mogła skorzystać z ponad 776 mld zł wsparcia (w cenach bieżących), w tym: 623 mld zł w formie dotacji i 153 mld zł w formie niskooprocentowanych pożyczek.

Czytaj także: 

Premier Mateusz Morawiecki mówił po zakończeniu szczytu m.in. że udało się uzyskać więcej pieniędzy dla biedniejszych regionów - znacząca ilość pieniędzy zostanie przeznaczona dla czterech regionów Węgier i pięciu regionów w Polsce. - Te ostatnich kilka godzin. Ostatnich kilka rund tego maratonu było bardzo owocnych, bo osiągnęliśmy dodatkowe fundusze - powiedział.


PKB krajów Unii Europejskiej (PAP) PKB krajów Unii Europejskiej (PAP)

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Gil o tych, którzy kontestują Polskę Wschodnią: róbcie tak dalej, ten region to zapamięta

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 14:22
- Pamiętamy o tym, jak nas traktowano, jak o nas mówiono. Im więcej tego typu głosów, tym większa petryfikacja na ścianie wschodniej pewnych postaw i pewnych poglądów - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: unijny fundusz odbudowy nie zastąpi polityki spójności

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 23:45
"Unia Europejska potrzebuje bodźca rozwojowego. Jednak Fundusz Odbudowy nie może zastąpić polityki spójności i polityki rolnej. O to walczymy!" - napisał na swoim Facebooku premier Mateusz Morawiecki. W Brukseli zakończył się pierwszy dzień nadzwyczajnego unijnego szczytu na temat finansów, który nie przyniósł zbliżenia stanowisk. 
rozwiń zwiń