X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński: są daleko idące plany reorganizacji PiS. Trzeba wyciągnąć wnioski

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 17:12
- Z różnych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat trzeba wyciągnąć wnioski - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Podkreślił, że nie chce blokować pokoleniu pięćdziesięciolatków drogi do władzy w ugrupowaniu.
- Najważniejszy jest program reform państwa - podkreślił prezes PiS
- Najważniejszy jest program reform państwa - podkreślił prezes PiSFoto: PAP/Leszek Szymański
Jarosław Kaczyński PR1 1200.jpg
Prezes PiS: po wakacjach będzie rekonstrukcja rządu, ale premier zostaje

- Plany są daleko idące, ale proszę wybaczyć, że ich w tej chwili jeszcze nie przedstawię, mówię o reorganizacji partii. Bo z różnych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat trzeba wyciągnąć wnioski. Ale czy kongres to przyjmie? Tego nie wiem. Jeśli przyjmie, to rzeczywiście będziemy mieli bardzo dużo do zrobienia, jeżeli chodzi o przekształcenie naszej formacji - oświadczył prezes PiS.

Czytaj także:

Później - jak mówił - będą "rozwiązane problemy regionalne, także te personalne". - To jest to, co jest niełatwe - dodał. Jarosław Kaczyński podkreślił, że działalność partyjna - choć istotna - nie jest najważniejsza. Jak mówił, najważniejszy jest program reform państwa.

Posłuchaj
49:35 [PR1] PR1 (mp3) 19 lipiec 2020_07_19_15_05_for_media.mp3 Jarosław Kaczyński: jeżeli ktoś uważa, że warto być Polakiem, musi być po stronie, która broni tradycyjnych wartości (W otwarte karty/Jedynka)
media_1200.jpg
Prezes PiS potwierdza: dojdzie do repolonizacji mediów. Znamy możliwy termin

- Teraz chcemy sprawy posunąć naprzód, bo polskie życie publiczne nie ma jeszcze tego kształtu, który w sposób do końca właściwy służy polskiemu rozwojowi, służy wolności Polaków i jednocześnie służy temu, by (Polacy - red.) stanowili wspólnotę, różniąc się między sobą tworzyli naród, który potrafi się dobrze usadowić w Europie i świecie na pozycjach dużo lepszych, niż te, które były nam dawane przez dziesięciolecia, a nawet stulecia - mówił.

Kto liderem prawicy?

Na pytanie, kto w przyszłości mógłby być liderem polskiej prawicy, Jarosław Kaczyński odpowiedział, że jest cała grupa polityków, która tak o sobie myśli. - A co ja myślę to już zachowam dla siebie - dodał.

Zastrzegł, że decyzja o tym, kto dalej będzie kierował Prawem i Sprawiedliwością będzie należała do kongresu partii. - To jest kwestia i wieku, powiedzmy sobie już dość zaawansowanego i także sprawa stażu. A mój staż jako szefa partii jest naprawdę bardzo dobry. Z przygodami, co prawda, ale to jest już przeszło 30 lat - powiedział Jarosław Kaczyński.

- Ja muszę brać pod uwagę i zmęczenie materiału, i także ambicje już mocno dojrzałego pokolenia pięćdziesięciolatków, którzy czekają na swój czas. Ja nie chcę im tej drogi blokować, bo byłoby to nieroztropne, nieładne i mogłoby być też szkodliwe - oświadczył prezes PiS.

Jarosław Kaczyński był również pytany o tarcia w Zjednoczonej Prawicy. Wskazywał, że duży obóz polityczny zawsze jest w jakiś sposób podzielony, także jeżeli chodzi o reprezentowane w nim poglądy. - W związku z tym różne napięcia się pojawiają. One czasem wychodzą na jaw, jak to było ostatnio, szczególnie w maju (...) Ale one towarzyszą polityce nieustannie, nie ma w tym nic nadzwyczajnego - mówił.

Zdaniem prezesa PiS tarcia w Zjednoczonej Prawicy są do opanowania, choć nie znaczy to, że w partii zawsze będzie jednomyślność.

pb

Czytaj także

Prof. Gil o tych, którzy kontestują Polskę Wschodnią: róbcie tak dalej, ten region to zapamięta

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 14:22
- Pamiętamy o tym, jak nas traktowano, jak o nas mówiono. Im więcej tego typu głosów, tym większa petryfikacja na ścianie wschodniej pewnych postaw i pewnych poglądów - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Okazało się, że PiS ma większe poparcie niż anty-PiS". Jankowski o wyborach

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 19:30
- Były to pierwsze wybory, gdzie przy tak dużej mobilizacji okazało się, że PiS ma większe poparcie w społeczeństwie niż anty-PiS - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet). Gościem "Debaty Dnia" był również Hubert Biskupski ("Super Express").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego PiS wygrywa kolejne wybory? Publicysta: rząd postawił na politykę godnościową

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 19:12
- Prawo i Sprawiedliwość, jako pierwsza duża siła polityczna, przedstawiło konkretną ofertę dla osób poszkodowanych przez III RP - powiedział Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie". - Element godnościowy, pewne dowartościowanie i poczucie siły wyborców Andrzeja Dudy jest niezwykle istotne w poparciu dla prezydenta oraz PiS - dodał Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
rozwiń zwiń