X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Mniejszy dystans społeczny, zmiany dla kibiców. Rząd łagodzi obostrzenia

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 14:44
Dystans społeczny zostanie skrócony z 2 m do 1,5 m. Ponadto, w targach i konferencjach będzie mogło uczestniczyć więcej osób, a na obiektach sportowych limit publiczności zostanie podwyższony do 50 proc. – wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów łagodzącego zasady bezpieczeństwa przeciwepidemicznego. 
Zasadę zachowania dwóch metrów dystansu między ludźmi wprowadzono w związku z epidemią koronawirusa
Zasadę zachowania dwóch metrów dystansu między ludźmi wprowadzono w związku z epidemią koronawirusaFoto: Karol Makurat/REPORTER
  • Rząd zamierza złagodzić obowiązujące zasady bezpieczeństwa sanitarnego w dobie epidemii - wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów
  • Zmniejszony zostanie dystans społeczny (1,5 m wobec obecnie obowiązujących 2 m), w 50. proc. otwarte zostaną obiekty sportowe i kulturalne, a także kluby muzyczne. Nie będzie obowiązku zajmowania co drugiego miejsca w kinach
  • Wciąż jednak obowiązywać będzie zasłanianie twarzy, do czasu zajęcia miejsca
  • Rozporządzenie wchodzi w życie 21 lipca 2020 r., z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać 4 sierpnia 2020 r.
covid free koronawirus free medyk free shut 1200 .jpg
W Polsce z COVID-19 wyzdrowiało już ponad 29,5 tys. chorych. 353 nowe zakażenia, kolejne zgony

Z projektu wynika, że podstawową zmianą w rozporządzeniu jest skrócenie tzw. dystansu społecznego z 2 m do 1,5 m, przy jednoczesnym zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust.


Posłuchaj
00:28 andrusieiwicz - setka .mp3 Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, poinformował w TVP Info, że konsultowany obecnie projekt rozporządzenia przewiduje m.in. zmniejszenie obowiązkowej odległości od drugiej osoby (IAR)

 

Zmiana zasad oglądania zawodów

Z projektu wynika również, że w zajęciach lub w wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób, będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 300 uczestników. W limicie nie zawierają się osoby zajmujące się obsługą wydarzenia.

Czytaj także:

Zdecydowano także o zniesieniu ograniczenia liczby uczestników zajęć na basenach. Podniesiono też limit publiczności do 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności. Zdecydowano o nieróżnicowaniu sytuacji basenów otwartych i zamkniętych.

Podniesiono limit publiczności na obiektach sportowych do 50 proc. Zmiana ta przewiduje również otwarcie dla publiczności hal sportowych we wskazanym 50-procentowym limicie.  - Widzimy, że na obiektach sportowych, z wyjątkiem pierwszych meczów, zasady sanitarne są dość dobrze przestrzegane i egzekwowane. Ta odpowiedzialność po stronie organizatorów jak i kibiców pozwala na zwiększenie limitu dostępnych miejsc dla fanów sportu - tłumaczył wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

impreza 1200.jpg
Duże imprezy plenerowe wracają. Będzie mogło w nich uczestniczyć więcej niż 150 osób

Więcej ludzi na targach i na koncertach

W targach i konferencjach będzie mogło uczestniczyć więcej osób. Wiceszef resortu zdrowia wyjaśnił, że to wydarzenia, na których liczba osób może być w pełni kontrolowana, a każdy uczestnik może być ewidencjonowany z imienia i nazwiska. - Co za tym idzie, mogliśmy tu wprowadzić pewne poluzowania co do tzw. dystansu społecznego - podkreślił wiceszef MZ. Obniżono maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań na osobę na 2,5 mkw.

Czytaj także: 

W projekcie zapisano także zniesienie obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach i w muszlach koncertowych. Przewidziano też udostępnienie widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni (nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc).

Widz będzie dalej zobowiązany do zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez niego miejsca oraz podczas poruszania się na terenie obiektów. Będzie też musiał zachować 1,5 m odległości od innego widza – w przypadku obiektów bez oznaczonych miejsc.

Nowe przepisy - w większości od wtorku

Rozporządzenie wchodzi w życie 21 lipca 2020 r., z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać 4 sierpnia 2020 r.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Iwona Paradowska-Stankiewicz: wirus nie zniknął, cały czas jest między nami

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 16:18
- Wirus cały czas jest. On jest między nami. Od nas tylko zależy, czy ta liczba zachorowań będzie szła w górę, będzie bić rekordy, czy wręcz przeciwnie - mówiła w Polskim Radiu 24 dr n. med. Iwona Paradowska-Stankiewicz, krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy być na to przygotowani". Wiceminister zdrowia o drugiej fali zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 23:46
Musimy przemodelować nieco system szpitali jednoimiennych, skonsolidować w nich wysokospecjalistyczne leczenie, ograniczyć obecnie miejsca dla pacjentów chorych na COVID-19, ale zachować ich potencjał na drugą falę zakażeń - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń