X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nikt nie chce palić polskich lasów". Michał Woś o zarzutach Greenpeace

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 09:55
Minister środowiska Michał Woś zapewnia, że ani jedno drzewo nie zostanie wycięte na podstawie zmian wprowadzanych do ustawy o odnawialnych źródłach energii. Minister odniósł się w Programie 1 Polskiego Radia do zorganizowanego wczoraj przed Sejmem protestu przeciwko tej nowelizacji. Protest zorganizowały organizacje ekologiczne, w tym Greenpeace.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Ervin-Edward
PAP las ilustracja 1200.jpg
Lasy Państwowe przygotowują się do zmian klimatycznych. Miliony złotych na ochronę i inwestycje

- Polskie elektrownie importują 2,5 mln ton biomasy. Od kogo? Od Niemców, Czechów, Austriaków... Nagle się okazało, że kiedy my zmieniamy przepisy, żeby zmniejszyć ten import i ewentualne przekazać to, co zalega w polskich lasach i co stwarza niebezpieczeństwo pożarowe, od razu narzuca się narrację, że rząd i Ministerstwo Środowiska chcą palić polskie lasy. To jest bzdura, nikt nie chce palić polskich lasów - mówił minister.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:29 10526763_1.mp3 Minister środowiska o proteście w obronie lasów (IAR)

Minister powiedział, że w nowelizowanej ustawie o odnawialnych źródłach energii znajdzie się definicja drewna energetycznego. Podkreślił, że taki rodzaj drewna nie obejmuje pełnowartościowych kłód, a jedynie biomasę.

pb

Czytaj także

Zintegrowane podejście do zrównoważonego rozwoju. Minister Kurtyka o inicjatywie "Miasto z klimatem"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 17:33
Chcemy wspierać miasta w transformacji ekologiczno-klimatycznej, ale też docenić wysiłki podejmowane na rzecz działań proekologicznych - powiedział minister klimatu Michał Kurtyka 8 lipca 2020 r. podczas spotkania w Krynicy-Zdroju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spore zainteresowanie programem "Moja woda". "W grze" już blisko 30 milionów złotych

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 09:37
W ciągu pierwszego tygodnia obowiązywania programu "Moja woda" beneficjenci zawnioskowali o blisko 30 proc. środków z puli wynoszącej 100 mln zł - poinformował minister klimatu Michał Kurtyka. Resort dodał, że najwięcej wniosków złożyli mieszkańcy Śląska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany klimatyczne. Prof. Szymon Malinowski: ludzie gwałtownie zmienili trend

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 15:10
- Wszystkie naturalne procesy działają w kierunku przeciwnym. Takim, żebyśmy wpadali powolutku w kolejną epokę lodową. My odwróciliśmy gwałtownie ten trend. W ciągu 30 lat ogrzaliśmy powierzchnię naszej planety o jeden stopień Celsjusza - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. dr hab. Szymon Malinowski.
rozwiń zwiń