X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jakóbik: KE stawiając warunki, broni rynku przed nadużyciami

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 11:21
- Rozwiązania proponowane przez KE sprawią, że Pomorze nadal będzie korzystać z faktu, że w Gdańsku jest rafineria. To nie będzie filia Orlenu w Gdańsku, ale nadal wyjątkowy element gospodarki regionalnej - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik, red. naczelny portalu BiznesAlert.pl.
Wojciech Jakóbik
Wojciech Jakóbik Foto: PR24

Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen, przez co dojdzie do największej fuzji w regionie. W planach jest także przejęcie przez Orlen kontroli nad PGNiG.

1200_Orlen_shutterstock.jpg
Grupa ORLEN umocni się na rynku chińskim

Wojciech Jakóbik na antenie Polskiego Radia 24 przypomniał część warunków, które zastrzegła KE. - Rozwiązania proponowane przez KE, w tym podatkowe, sprawią, że Pomorze nadal będzie korzystać z faktu, że w Gdańsku jest rafineria. To nie będzie filia Orlenu w Gdańsku, ale nadal wyjątkowy element gospodarki regionalnej - mówił o infrastrukturze Lotosu. Dodał, że Komisja Europejska broni rynku przed nadużyciami.

Plany na przyszłość

Gość audycji odniósł się również do planów mutienergetycznej spółki. - Orlen do swojej działalności potrzebuje bardzo dużo energii - jest jednym z największych konsumentów energii w Polsce. W celu utrzymania konkurencyjności potrzebuje taniej energii. Najtańsza energia to ta, którą wyprodukujemy samodzielnie, niezależnie od systemu elektroenergetycznego - ocenił Jakóbik i dodał, że "w przyszłości Orlen będzie miał jeszcze więcej odnawialnych źródeł energii". - Dzięki temu będzie mógł zapewnić sobie tanią energię i stać się wytwórcą, który będzie mógł zarabiać ze sprzedaży energii na rynku - ocenił.

Czytaj także:

Redaktor naczelny BiznesAlert.pl wspomniał także o planach przejęcia kolejnej firmy energetycznej - PGNiG.

- Orlen potrzebuje do działalności taniego gazu ziemnego, dlatego nie bez powodu mówi o kolejnym przejęciu, o PGNiG, który chciałby wchłonąć - stwierdził Jakóbik. 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
20:17 _PR24_AAC 2020_07_15-10-33-46.mp3 Wojciech Jakóbik o fuzji PKN Orlen i Lotosu (Temat Dnia/ Gość PR24)

 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Wojciech Jakóbik (BiznesAlert.pl)

Data emisji: 15.07.2020

Godzina emisji: 10.33

PR24/st

Czytaj także

Jest zgoda na fuzję Orlenu i Lotosu. Premier: w planach też przejęcie PGNiG

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 12:50
Prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował, że jego koncern uzyskał zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Lotosu. To największa fuzja w regionie - podkreślił na konferencji prasowej. Z kolei premier Mateusz Morawiecki mówił, że planowane jest przejęcie przez PKN Orlen kolejnej firmy - PGNiG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powstaje koncern, który będzie poważnym graczem na rynkach europejskich". Jacek Sasin o fuzjach Orlenu

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 07:35
- Orlen powinien być integratorem polskiego rynku energetycznego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Sasin. Wicepremier zapowiedział kolejną fuzję - połączenie Orlenu i PGNiG.
rozwiń zwiń