X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Decyzje jeszcze nie zapadły". Piotr Müller o zmianach w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 10:06
- Co do zmian w rządzie żadne decyzje jeszcze nie zapadły, na tę chwilę nie ma decyzji w tym zakresie - mówił rzecznik rządu Piotr Müller.
Rzecznik rządu Piotr Mller
Rzecznik rządu Piotr MüllerFoto: PAP/Tomasz Gzell

Piotr Müller pytany w TVP1, czy są planowane zmiany w rządzie i kiedy mogą one nastąpić, stwierdził, że "nic mu nie wiadomo, by zostały podjęte decyzje w tym zakresie". - Na tę chwilę nie ma decyzji co do zmian w rządzie - powiedział. - Natomiast oczywiste jest, że każdy minister musi być gotowy do tego, aby zmienić swoje stanowisko, w każdy czasie nie tylko po wyborach - dodał.

Antoni Macierewicz 1200.JPG
"Nie sądzę, by miały radykalny kształt". Macierewicz o możliwych zmianach w Zjednoczonej Prawicy

Kontynuacja programu wyborczego

Dopytywany, czy ewentualne zmiany będą skorelowane z kongresem PiS planowanym na jesień, rzecznik rządu odparł, że "kalendarz nie jest tutaj ustalony". - W ogóle nie jest ustalone, czy będziemy dokonywać jakichś większych zmian w rządzie. W tej chwili trzeba przeanalizować cały harmonogram prac legislacyjnych, tych programów, które zapowiedzieliśmy w wyborach parlamentarnych jesienią zeszłego roku, nałożyć go na harmonogram tej kadencji, czyli jeszcze 3,5 roku i dostosować ewentualnie strukturę rządu do tych zadań - tłumaczył rzecznik rządu.

Piotr Müller był też pytany o ewentualną zmianę polityki rządu w związku z komentarzami ekonomistów zapowiadających, że czeka nas "dokręcanie śruby". - Rząd polski będzie teraz kontynuował realizację programu wyborczego, który został zapowiedziany jesienią zeszłego roku - zaznaczył rzecznik.

Czytaj także:

Na uwagę, że zdaniem ekonomistów pewnych obietnic jak 13. czy 14. emerytura nie uda się zrealizować, a także może być podwyżka podatków, Piotr Müller odparł, że trudno mu się zgodzić na tym etapie z takimi opiniami. Wskazał, że rząd przez ostatnie kilka lat tworzył poduszkę finansową, jeśli chodzi o sektor finansów publicznych.

- To nie jest tak, że w tej chwili sytuacja budżetu państwa jest katastrofalna, tak jak niektórzy próbują to nakreślić. Natomiast oczywiście potrzebne są działania racjonalne, wydatki trzeba racjonalizować, natomiast to nie musi się odbywać kosztem polityki społecznej - zapewnił.

"Warto zacząć od współpracy"

piotr muller 1200 free ok.jpg
Piotr Müller: PiS ma wszystkie karty w ręku, by wygrać w przyszłych wyborach parlamentarnych

Piotr Müller był też pytany o doniesienia mówiące, że przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy prowadzą rozmowy z PSL na temat wsparcia rządu. Polityk odparł, że "nie jest to etap, o którym warto mówić w tej chwili". - Prawdą jest to, że gdy jeździliśmy po Polsce, spotykaliśmy się z wójtami, starostami, nawet z tymi związanymi z innymi partiami politycznymi, to oni wykazywali chęć współpracy - mówił.

Dopytywany, o jaką współpracę chodzi, stwierdził, że w kwestii samorządów mowa jest o współpracy o charakterze politycznym, czyli "o współrządzeniu również na poziomie poszczególnych samorządów". - Na poziomie ogólnopolskim jeszcze tutaj do takich deklaracji nie dochodzi, wiemy, że są różne zdania w tym zakresie, ale myślę, że warto zacząć od współpracy w określonych projektach. Wtedy łatwiej jest rozmawiać później o dalszej współpracy w innych obszarach - zaznaczył rzecznik rządu.

Na uwagę, że z jego wypowiedzi wynika, iż otwarta jest droga do przejęcia przez Zjednoczoną Prawicę większości w Senacie czy w niektórych sejmikach, przyznał, że działania marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, które są często negatywnie oceniane również przez większość senacką, "mogą doprowadzić w przyszłości do jakichś korekt w Senacie". - Natomiast w tej chwili jest za wcześnie, by o czymś takim mówić - powiedział rzecznik rządu.

Ważny element komunikacji

Adam Bielan 1200.jpg
Bielan: Andrzej Duda i obóz Zjednoczonej Prawicy mają niezwykle silny mandat do rządzenia

Odnosząc się do poszczególnych sejmików wojewódzkich, Piotr Müller stwierdził, że trzeba rozmawiać w tym zakresie z radnymi. - Żadne ustalenia o charakterze systemowym nie zapadły - zaznaczył.

Rzecznik rządu w kontekście struktury poparcia dla Andrzeja Dudy w II turze wyborów prezydenckich (większość osób młodych poparła kandydata KO Rafała Trzaskowskiego) został zapytany, czy widzi potrzebę zmiany taktyki przez Zjednoczoną Prawicę. Müller przyznał, że z każdych wyborów należy wyciągać wnioski. Zwrócił uwagę, że rząd skierował do ludzi młodych rozwiązania takie jak zerowy podatek do 26. roku życia czy wsparcie dla młodych rodzin.

- Widać, że tutaj brakuje być może pewnych rozwiązań komunikacyjnych, sposobów dotarcia do tych osób z informacją na temat tych rozwiązań. Być może tutaj wymaga to pewnej refleksji. Ale być może również konkretnych dodatkowych rozwiązań dla tych grup społecznych - przyznał rzecznik rządu. Zapowiedział jednocześnie, że jeśli chodzi o program mieszkaniowy, "szykujemy nowe rozwiązania".

Czytaj także:

 pkr

Czytaj także

Gowin: reelekcja prezydenta daje gwarancję stabilności na szczytach władzy

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 10:10
- Reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy daje gwarancję trzech lat stabilności na szczytach władzy, której bardzo potrzebujemy, bo przed Polską ogrom wyzwań. Gdyby prezydentem został Rafał Trzaskowski, znacznie trudniej byłoby tym wyzwaniom sprostać - powiedział prezes Porozumienia Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Andrzej Duda ma wyraźny mandat społeczny". Zagraniczne media o wyborach w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 14:20
Choć wynik drugiej tury wyborów prezydenckich w Polsce był najbardziej wyrównany od 1989 r., wysoka frekwencja oznacza, że prezydent Andrzej Duda ma wyraźny mandat społeczny - ocenia warszawski korespondent stacji BBC Adam Easton. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orban: zwycięstwo Andrzeja Dudy ma kluczowe znaczenie dla Europy Środkowej

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 18:17
Premier Węgier Viktor Orban pogratulował Andrzejowi Dudzie wygranej w wyborach prezydenckich. W liście gratulacyjnym napisał, że zwycięstwo to ma kluczowe znaczenie ze względu wzmocnienia Europy Środkowej.
rozwiń zwiń