X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Policja: niemal 382 incydenty związane z łamaniem ciszy wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 13:53
- Od początku ciszy wyborczej do niedzieli do godz. 9 rano policjanci w całym kraju odnotowali 382 incydenty w związku z wyborami - przekazał podkom. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. Za złamanie ciszy wyborczej może grozić grzywna.
Lokal wyborczy w Rzeszowie
Lokal wyborczy w RzeszowieFoto: Grzegorz Bukala/REPORTER

W niedzielę, 12 lipca o godz. 7.00 rozpoczęło się głosowanie w II turze wyborów prezydenckich.

"Chodzi m.in. o rozpowszechnianie materiałów wyborczych"

Jak poinformował podkom. Antoni Rzeczkowski, w związku z obowiązującą ciszą wyborczą doszło do 382 incydentów, z czego 348 to wykroczenia (w tym 207 to uszkodzenie ogłoszeń, 70 naruszenia ciszy wyborczej i 30 niedozwolone umieszczanie plakatów), a 34 przestępstwa dot. m.in. udzielania korzyści majątkowej w zamian za określony sposób głosowania.

Do incydentów doszło m.in w Białymstoku, Krakowie i Wrocławiu i Katowicach.

Policjant zwrócił uwagę, że wszelkie naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać policji. - Chodzi m.in. o rozpowszechnianie materiałów wyborczych, zwoływanie zgromadzeń, zrywanie plakatów, organizowanie pochodów i manifestacji oraz wygłaszanie przemówień – dodał.

Przypomniał, że za złamanie ciszy wyborczej może grozić grzywna od 20 zł do 5 tys. zł.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
east news głosowanie 1200.jpg
RCB przypomina o zasadach głosowania w II turze wyborów prezydenckich

Czytaj więcej:

Działania policji

Podkreślił również, że policjanci na terenie całego kraju prowadzą wzmożone działania, polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

- Celem policyjnych działań podczas wyborów jest głównie ochrona obwodowych komisji wyborczych przed i w trakcie głosowania oraz do czasu zliczenia głosów, niedopuszczenie do zakłócenia porządku publicznego związanego z wyborami, czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w związku z prowadzonymi działaniami w zakresie zabezpieczenia wyborów - podał.

Cisza wyborcza

Od północy z piątku na sobotę do końca głosowania w niedzielę w całej Polsce obowiązuje cisza wyborcza. Podczas jej trwania nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, czyli publicznie nakłaniać lub zachęcać do głosowania w określony sposób.

Oznacza to, że nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień czy rozpowszechniać materiałów wyborczych. Cisza wyborcza obowiązuje także w internecie.

ms

Czytaj także

II tura wyborów prezydenckich. Otwarte lokale wyborcze

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 07:11
Trwa druga tura wyborów prezydenckich. Punkty do głosowania będą czynne do 21.00. Głosujący muszą pamiętać o zabraniu ze sobą do lokalu wyborczego dokumentu tożsamości ze zdjęciem, na przykład dowodu osobistego.
rozwiń zwiń