X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

II tura wyborów prezydenckich. Otwarte lokale wyborcze

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 07:11
Trwa druga tura wyborów prezydenckich. Punkty do głosowania będą czynne do 21.00. Głosujący muszą pamiętać o zabraniu ze sobą do lokalu wyborczego dokumentu tożsamości ze zdjęciem, na przykład dowodu osobistego.
Jeden z lokali wyborczych. Zdjęcie zrobione podczas I tury wyborów prezydenckich w Polsce
Jeden z lokali wyborczych. Zdjęcie zrobione podczas I tury wyborów prezydenckich w PolsceFoto: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

CZYTAJ RÓWNIEŻ
east news głosowanie 1200.jpg
RCB przypomina o zasadach głosowania w II turze wyborów prezydenckich

Zasady bezpieczeństwa

Ze względu na epidemię koronawirusa wprowadzono szczególne zasady sanitarne. Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Sylwester Marciniak zaapelował, aby wybierając się do lokalu wyborczego, pamiętać o zasłonięciu ust i nosa oraz odkażaniu rąk. W kolejce do pobrania karty i oddania głosu należy zachować odległość dwóch metrów od innych osób.

Przewodniczący PKW zaznaczył, że druga tura wyborów prezydenckich będzie bezpieczna pod względem sanitarnym, a po pierwszej turze nie było informacji o ogniskach zachorowań.

Czytaj więcej:

Głosy poza kolejnością mogą oddawać osoby powyżej 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z dziećmi do lat 3 oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Takie rozwiązanie wprowadziło rozporządzenie ministra zdrowia.

Głos w wyborach będzie się liczył, jeśli oddamy go na ważnej karcie do głosowania. W lokalu wyborczym należy zwrócić uwagę na wygląd karty. Ma mieć ona ścięty prawy górny róg. W kraju na ważnej karcie muszą znaleźć się też dwie pieczęcie: Państwowej Komisji Wyborczej oraz obwodowej komisji wyborczej. Informacje dotyczące lokalizacji lokali wyborczych można znaleźć na specjalnej stronie internetowej: wybory.gov.pl.

Wyniki już w poniedziałek?

Zgodnie z ustawą o przeprowadzeniu tegorocznych wyborów prezydenckich, ostatecznym terminem ogłoszenia wyników wyborów jest wtorek, 14 lipca, godzina 23:00. Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Sylwester Marciniak powiedział, że ma nadzieję, że wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich uda się ustalić i ogłosić jak najszybciej, nawet już w poniedziałek.

W kraju i za granicą jest w sumie ponad 27 tysięcy 200 obwodów. Uprawnionych do głosowania jest ponad 29 milionów obywateli, w tym ponad 519 tysięcy za granicą.

Do godziny 21.00 trwa cisza wyborcza, o ile nie zostanie ona przedłużona przez Państwową Komisję Wyborczą. W tym czasie nie można agitować na rzecz żadnego z kandydatów, nielegalne jest też publikowanie sondaży.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak