X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trwa cisza wyborcza. Nawet milion złotych grzywny za jej złamanie

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 07:16
Od północy obowiązuje cisza wyborcza. To oznacza, że nie można prowadzić agitacji wyborczej ani publikować sondaży.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ASkwarczynski/Shutterstock

Jak mówił szef Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Sylwester Marciniak - cisza wyborcza to czas refleksji. Zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej, w tym zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Nie wolno też prowadzić agitacji wyborczej w dniu głosowania w lokalu wyborczym bądź w budynku, w którym się znajduje.

Czytaj także:

Za łamanie ciszy wyborczej kodeks wyborczy przewiduje sankcje, w postaci grzywny - od 500 tysięcy do miliona złotych za publikację sondaży i do 5 tysięcy złotych za prowadzenie agitacji wyborczej. Cisza wyborcza zakończy się razem z końcem głosowania, czyli w niedzielę o godzinie 21:00.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap_kolejka1200pap.jpg
Głosowanie poza kolejką w II turze wyborów. Zobacz, komu przysługuje pierwszeństwo

PKW o specjalnej stronie internetowej dotyczącej wyborów

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze zachęcają także przed niedzielnym głosowaniem w drugiej turze wyborów prezydenckich do korzystania ze strony www.wybory.gov.pl.

Posłuchaj
00:20 10518139_1.mp3 Magdalena Pietrzak o specjalnej stronie internetowej dotyczącej wyborów (IAR)

 

Szefowa KBW Magdalena Pietrzak mówiła, że na stronie będą wszelkie informacje o wyborach, w tym wyszukiwarka wszystkich obwodów w kraju, tam też komisje wyborcze będą zamieszczały swoje protokoły z głosowania.

Uprawnionych do głosowania w niedzielnych wyborach jest ponad 29 milionów obywateli, w tym ponad 519 tysięcy za granicą.

ms


Czytaj także

Ponad pół miliona Polaków za granicą uprawnionych do głosowania w wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 04:44
Ponad pół miliona Polaków przebywających za granicą będzie uprawnionych do głosowania w wyborach prezydenckich. Tylko przed drugą turą do spisów wyborców prowadzonych przez konsulów na całym świecie dopisało się ponad 150 tysięcy osób.
rozwiń zwiń