X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Premier do Trzaskowskiego: Polska jest tu, nie na salonach w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 12:05
- Nie chcemy zapaści średniej wielkości miast. Panie Rafale Trzaskowski: Polska jest tu, nie na salonach brukselskich - mówił premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu w Piotrkowie Trybunalskim. Podkreślił, że Andrzej Duda to prezydent wszystkich Polaków, wszystkich powiatów, a jego konkurent reprezentuje politykę elit.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki Foto: PAP/Roman Zawistowski
  • Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego zachęcał do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę
  • Zapowiedział, że z inicjatywy prezydenta w krajowym programie budowy dróg pojawi się droga ekspresowa S12 razem z finansowaniem inwestycji
  • - Dla Piotrkowa Trybunalskiego to będzie "droga życia" - ocenił
  • Szef rządu zapewniał też, że tylko silna współpraca prezydenta z rządem pozwoli przezwyciężyć kryzys gospodarczy
  • - Prezydent Andrzej Duda to tarcza społeczna, finansowa i samorządowa - przekonywał

Podczas wizyty w Piotrkowie, szef rządu przypomniał, że w latach 90. to miasto słynęło m.in. z przemysłu szklarskiego, który w tamtym okresie zakończył się upadkiem. Jak mówił, taka była polityka tzw. elit III RP, którą - jak zaznaczył - chce przywrócić kandydujący na prezydenta Rafał Trzaskowski.

duda 1200 pap.jpg
"Podtrzymują tradycję, budują wspólnotę, kształtują to, co dobre". Andrzej Duda docenił lokalne OSP

"Jesteśmy na dobrej drodze"

Premier akcentował też, że polityka musi być prowadzona z myślą o każdej rodzinie i o miastach takich jak Piotrków Trybunalski, w których należy wytyczyć szlaki na przyszłość. - Ten szlak na przyszłość wiedzie przez zwycięstwo pana prezydenta Andrzeja Dudy. Nie chcemy zapaści średniej wielkości miast. Piotrków Trybunalski, który miał szansę rozwijać się wspaniale, w latach III RP ogromnie ucierpiał, nie było tu środków na budowę dróg lokalnych - zauważył szef rządu.

Czytaj także: 

Krytykował rządy PO-PSL za zaniedbanie realizacji potrzeb małych i średnich miast, co miało odzwierciedlenie m.in. w bezrobociu. - Dlatego ten wybór jest taki zasadniczy. To wybór między rozwojem, który udowodniliśmy, że potrafimy realizować - najniższe bezrobocie, najszybsze wyjście z kryzysu epidemii w Europie. Nie ma się czego bać teraz ani w sprawach gospodarczych, ani w innych. Jesteśmy na dobrej drodze powrotu do normalności - zapewnił premier.

Znaczenie inwestycji lokalnych

Pytał zebranych, czy w obliczu kryzysu potrzeba kłótni i wojny, jakie Donald Tusk stosował wobec prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czy prezydent Aleksander Kwaśniewski wobec AWS. Mateusz Morawiecki wskazał, że obecnie bardziej potrzebny jest spokój i stabilność, co może dać współpraca z ubiegającym się o reelekcję prezydentem Andrzejem Dudą.


przekop mierzei east news 1200.jpg
Prezydent: stać nas na wielkie inwestycje, Polska musi rozwijać się sprawiedliwie

Szef rządu ogłosił, że prezydent Andrzej Duda zażądał, by w Programie Budowy Dróg Krajowych, jak najszybciej pojawiła się inwestycja ws. budowy drogi ekspresowej S12 przebiegającej m.in. w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. - Będzie to bardzo ważna droga, która przyciągnie inwestorów, zwiększy liczbę miejsc pracy. A więc "droga życia" dla miasta - zapowiedział.


Posłuchaj
00:19 pmm-drogas-12 bedzie droga zycia .mp3 Mateusz Morawiecki: droga S-12 będzie "drogą życia" dla Piotrkowa Trybunalskiego (IAR)

 

"Zapraszamy do PiS"

Negatywnie odnosił się do wypowiedzi publicznych kandydata KO na prezydenta. - Panie Trzaskowski, tu jest Polska. Nie na salonach, które pan reprezentuje, nie na salonach brukselskich. Nie obłuda, łgarstwo, nie wieczorem inny pogląd niż rano. Jeszcze niedawno politykę społeczną PiS... jak ją nazywał? Z pogardą – rozdawnictwo, katastrofa budżetowa - mówił premier. - A dzisiaj przykleja się do PiS-u. Panie Trzaskowski, to zapraszamy do nas. Choć nie wiem, czy w demokratycznym głosowaniu zostałby pan przyjęty, ale zapraszamy, jak chce pan aplikować i skoro przyjmuje pan nasz program - dodał szef rządu.

Czytaj także: 

Jego zdaniem, trzeba uważać na propozycje Rafała Trzaskowskiego, które - jak ocenił premier - są fałszywe. Podkreślił, że konkurenci polityczni PiS zrobią wszystko, by omamić ludzi. - Pan Trzaskowski jest w stanie wszystko obiecać, ale patrzcie na jego czyny w Warszawie. Katastrofa ekologiczna, Czajka, chcecie podwyżek opłat za wywóz śmieci 300 proc., jak w Warszawie? Chcecie niedotrzymanych obietnic? - pytał premier.

"Prezydent wszystkich Polaków"

Mateusz Morawiecki ocenił, że polityka Rafała Trzaskowskiego to polityka elit, a prezydent Andrzej Duda jest prezydentem wszystkich Polaków i prezydentem wszystkich powiatów. - Czy chcemy prezydenta salonów europejskich, czy prezydenta wszystkich powiatów i prezydenta wszystkich Polaków? Dla Polaków wybór powinien być jasny: stabilny, szybki rozwój, wyjście z kryzysu gospodarczego jest możliwe tylko w zgodzie, a niemożliwe przy kłótni i wojnie politycznej - oświadczył.


Porównanie kandydatów na urząd Prezydenta RP (PAP) Porównanie kandydatów na urząd Prezydenta RP (PAP)

Jako przykład dobrej współpracy podał m.in. wprowadzone tarcze antykryzysowe ratujące miejsca pracy, politykę społeczną, szybki rozwój gospodarczy, inwestycje lokalne.


Posłuchaj
00:24 pmm-andrzej duda to tarcza spoleczna finansowa i samorzaodwa.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: prezydent Andrzej Duda to tarcza społeczna, finansowa i samorządowa (IAR)

 

Szef rządu podsumował, że Andrzej Duda to prezydent Polski sprawiedliwej, solidarnej, dostatniej i dumnej.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Symbol niespełnionych obietnic Trzaskowskiego". Premier chce ratować stadion Skry

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 10:41
- Prosimy o przekazanie stadionu Skry w Warszawie. Na 100-lecie obiektu chcemy wykonać jego remont, wyręczając prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego - mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji zorganizowanej na stadionie stołecznego klubu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jakiej Polski chcemy?" Sztabowcy Andrzeja Dudy zaprezentowali spot wieńczący kampanię

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 14:55
- Każdy musi zadać sobie pytanie, jakiej Polski chcemy - dumnej, odważnej, solidarnej i pozbawionej kompleksów, czy takiej, która nie działa w imieniu obywatela - pytali sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy, prezentując we wtorek spot telewizyjny wieńczący kampanię wyborczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracownik warszawskiego ratusza w roli dziennikarza przepytywał Trzaskowskiego. Rzecznik zaskoczona

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 17:00
- Jesteśmy zaskoczeni, że pracownik urzędu m.st. Warszawa Grzegorz Jakubowski zadawał pytania Trzaskowskiemu; nikogo nie informował o tym zamiarze - napisała we wtorek rzecznik warszawskiego ratusza Karolina Gałecka. Podczas "Areny prezydenckiej" Jakubowski występował jako przedstawiciel "Najwyższego Czasu".
rozwiń zwiń