X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Sejm zajmie się bonem turystycznym. Znamy termin posiedzenia

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 22:44
Czternaste posiedzenie Sejmu odbędzie się 15 i 16 lipca - poinformował we wtorek dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. W planie prac jest m.in. rozpatrzenie uchwały Senatu o Polskim Bonie Turystycznym.
Posłowie na sali obrad Sejmu
Posłowie na sali obrad SejmuFoto: PAP/Mateusz Marek

"Zmiana w kalendarzu prac Sejmu. 14. posiedzenie odbędzie się 15 i 16 lipca (środa - czwartek). W planie prac Izby m.in. rozpatrzenie uchwały Senatu o Polskim Bonie Turystycznym" - napisał na Twitterze Grzegrzółka. Jednocześnie zaznaczył, że kolejne posiedzenie Sejmu, zaplanowane na 22-24 lipca, pozostaje aktualne.

W minionym tygodniu Senat zaproponował kilkadziesiąt poprawek do ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Chce, by bonem objąć emerytów i rencistów oraz część dzieci rodziców pracujących za granicą.

Poparcie uzyskała także poprawka, która zmierza do tego, aby bonem mogli się rozliczać także dostarczyciele usług turystycznych, nieoferujących np. noclegów. Senat chce również m.in. ograniczyć z 1 proc. do 0,5 proc. kwotę środków, jakie popłyną do ZUS za obsługę bonu turystycznego.

hotel pokój hotelowy drzwi koronawirus Montree studio 1200.jpg
GUS: branża noclegowa czeka na bon turystyczny

Celem ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, której inicjatorem był prezydent Andrzej Duda, jest wsparcie polskich rodzin i branży turystycznej, która szczególnie ucierpiała z powodu koronawirusa.

Bon turystyczny będzie przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów. Świadczenie w formie bonu - w wysokości 500 zł - będzie przysługiwało osobom pobierającym świadczenie wychowawcze 500+. W przypadku dzieci niepełnosprawnych świadczenie będzie dwa razy wyższe i wyniesie 1000 zł.

Czytaj także:

Bon nie będzie miał formy gotówkowej, pieniądze nie trafią na konta rodziców. Będzie to cyfrowe świadczenie udzielane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, z którego rozliczać będą się mogli przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które zarejestrują się w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bon będzie można wykorzystać w Polsce do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Bon ma objąć imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

Według Ministerstwa Rozwoju z bonu skorzysta ok. 6,5 mln dzieci w wieku do 18 lat. Wartość pomocy sięgać będzie 3,5 mld zł. Bonem będzie można płacić wielokrotnie do 31 marca 2022 roku.

bartos

Zobacz więcej na temat: POLSKA Sejm turystyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To pierwszy krok w kierunku rozwoju państwa silnego turystycznie". Premier o bonie turystycznym

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 18:41
- Bon turystyczny to jest pierwszy, duży krok w rozwoju Polski w kierunku państwa bardzo silnego turystycznie - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Szczecinku. Podkreślił, że rząd chce wesprzeć branże turystyczną w Polsce, która ucierpiała z powodu epidemii koronawirusa.
rozwiń zwiń