X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Andrzej Duda: by Polska się rozwijała, konieczne jest dobre współdziałanie między prezydentem i rządem

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 21:04
- Polska będzie się dalej rozwijała, jeśli będzie dobre współdziałanie między prezydentem i rządem; taką politykę obiecuję - powiedział we wtorek w Łomży (Podlaskie) prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że jeżeli prezydent z rządem będą w zwarciu, to Polska nie wykorzysta dziejowej szansy.
Prezydent Andrzej Duda w Łomży
Prezydent Andrzej Duda w ŁomżyFoto: PAP/Artur Reszko

Prezydent podkreślił na spotkaniu z mieszkańcami Łomży, że z danych Komisji Europejskiej wynika, iż kryzys spowodowany epidemią koronawirusa Polska przetrwała najlepiej ze wszystkich krajów Europy. - Mamy cały czas stosunkowo najwyższy PKB (...). Oczywiście to PKB według prognozy nie jest dodatnie, ale jest kilka razy mniej negatywne niż to, co w innych wielkich krajach UE - powiedział Andrzej Duda.

Jak zaznaczył, zdaniem ekspertów oznacza to, że w 2021 roku Polska powinna mieć już wzrost PKB, na poziomie takim, jak w latach 2016-2019, czyli co najmniej 4,3 proc.

Andrzej Duda Rafał Trzaskowski kolaż PAP 1200.jpg
Lepszy prezydent na czas kryzysu. Polacy w sondażu wskazali na Andrzeja Dudę

"Dziejowa szansa"

- To oznacza, że mamy ogromną szansę powrotu na ścieżkę dynamicznego rozwoju. Dużo szybciej niż inni, a to oznacza, że jesteśmy w stanie znacznie szybciej gonić i dogonić rozwojowo Europę Zachodnią. To jest nasza dziejowa szansa, musimy ją wykorzystać - podkreślił ubiegający się o reelekcję prezydent.

Jak dodał, na kolejne lata szykuje nam się bardzo dobra perspektywa finansowa w ramach polityk unijnych. - Oprócz następnej perspektywy finansowej, czyli kolejnego budżetu UE na lata 2021-2027 przewidywane jest wprowadzenie także Europejskiego Funduszu Odbudowy w wysokości 750 mld euro dla krajów UE, by wyrwać się z kryzysu poprzez inwestycje - mówił Andrzej Duda.

Czytaj także:

Podkreślił, że "ten czas i te pieniądze musimy wykorzystać jak najlepiej dla rozwoju naszego kraju, by skutkiem tego było podniesienie jeszcze jakości życia". - Mam tu ogromną ambicję i wolę, ale do tego konieczne jest dobre współdziałanie między prezydentem i rządem. Taką politykę państwu obiecuję, bo tylko ona będzie tworzyła i budowała - mówił prezydent.

Zaznaczył, że jeżeli "prezydent z rządem będą w zwarciu, jeżeli będą sobie przeszkadzali, Polska nie wykorzysta tej szansy". - A to jest szansa dziejowa, dlatego proszę państwa o wsparcie - powiedział Andrzej Duda.

Zobacz także: Adam Bielan: wybierzemy model współpracy premiera z rządem

Źródło: TVP Info


pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"W wyborach popieram Andrzeja Dudę". Córka rotmistrza Pileckiego wsparła prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 14:24
Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Witolda Pileckiego w nagraniu zamieszczonym na Facebooku deklaruje poparcie w wyborach dla prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: wybór Andrzeja Dudy na prezydenta to trzy lata stabilności dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 15:50
Lider Porozumienia Jarosław Gowin powiedział w Gorzowie Wlkp., że wybór Andrzeja Dudy na prezydenta to trzy lata stabilności dla Polski. Zachęcał mieszkańców miasta i regionu do oddania głosu na tego kandydata w niedzielnych wyborach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tak jak ja, chcą silnej Polski, która pamięta o słabszych". Prezydent o wyborcach Bosaka

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 16:00
- Wiem, że dla wyborców Krzysztofa Bosaka ważne są kwestie suwerenności i bezpieczeństwa, poczucia narodowej dumy; tak samo jak ja chcą oni silnej Polski, która pamięta o słabszych: o seniorach, rodzinach wielodzietnych, małych lokalnych przedsiębiorstwach - powiedział "Gazecie Polskiej" prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń