X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: nie wycofam się z programów społecznych

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 07:50
- Jeśli wygram wybory, nie wycofam się z wprowadzonych już programów społecznych, ale nie zapomnę też o rozwoju gospodarczym - zapowiada w wywiadzie dla poniedziałkowego "Do Rzeczy" ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Maciej Kulczyński
  • Prezydent powiedział, że nie cofnie żadnego z wprowadzonych programów społecznych
  • Andrzej Duda podkreślił równocześnie konieczność rozwoju gospodarczego Polski
  • "Druga kadencja będzie inna od pierwszej" mówił prezydent w wywiadzie
  • Andrzej Duda zapowiedział "dalsze działanie w zgodzie z sobą i z tym, na co się umawiał z Polakami"

- Opowiadam się za nowoczesną polityką prospołeczną i ona musi kosztować. Nie wycofam się z wprowadzonych już programów, ale nie zapominam o rozwoju gospodarczym. Nie zgadzam się, aby ambitna polityka prorozwojowa, wielkie i małe inwestycje były prowadzone kosztem najsłabszych, rodzin i seniorów - powiedział prezydent.

a mid-20703422 1200.jpg
Dziś prezydent podpisze projekt zmiany konstytucji ws. adopcji przez osoby w związku jednopłciowym

Prezydent o inwestycjach, niższych podatkach, wsparciu rodzin i młodych

Przypomniał, że za jego prezydentury zostały obniżone "podatki, które dotyczą zwykłych ludzi": niższy PIT, mały ZUS dla małych przedsiębiorstw, CIT, "teraz jeszcze wprowadziliśmy nową, uproszczoną i niższą matrycę VAT na wiele podstawowych produktów".

- Nie udaję, że jestem liberałem, ale gwarantuję wsparcie państwa dla tych projektów, które budują naszą gospodarkę i wzmacniają naszą suwerenność - zadeklarował Andrzej Duda.

Prezydent zapewnił, że stara się "realizować program, który tworzy dla młodych jak najlepsze warunki startu w dorosłe życie". - To Zjednoczona Prawica wprowadziła zerowy PIT dla młodych (do 26. roku życia - przyp. red.). Chciałbym, żeby w kolejnych latach mocniej ruszył program "Mieszkanie+", który będzie dla nich dużym wsparciem - oznajmił.

Czytaj również:

Andrzej Duda, zwracając się do osób, które w pierwszej turze głosowały na Szymona Hołownię, poprosił, aby rozważyły czy on, czy może "wiceprzewodniczący PO (Rafał Trzaskowski) lepiej prowadzić będzie polskie sprawy". - Kto jest wiarygodny w swoich deklaracjach? Chcę prosić, aby przeanalizowali, kto zrobił więcej dla zasypywania podziałów w Polsce. Ja, czy Rafał Trzaskowski? - podkreślił. Dodał, że wyborcy Hołowni muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy "wybiorą Polskę współpracy, czy Polskę zniszczoną przez totalną wojnę między prezydentem a rządem".

Kadencja "inna od pierwszej"

- Jeśli wygram, to oczywiście moja druga kadencja będzie inna od pierwszej, bo wyzwania, które stoją przed Polską, są dziś inne niż te z 2015 roku - powiedział też w poniedziałkowym wywiadzie Andrzej Duda.

rodziny w palacu mid-20703124 1200.jpg
Większe uprawnienia rodziców i wpływ na edukację dzieci. Prezydent składa projekt zmiany prawa oświatowego

Wyjaśnił, że "kryzys spowodowany koronawirusem będzie wymagał szybkich, śmiałych i nieszablonowych decyzji". - Musimy dopilnować, żeby bezrobocie nie poszybowało w górę, ale też tak odnaleźć się w tej rzeczywistości, żeby stworzyć i wykorzystać nowe szanse dla Polski - wskazał.

Prezydent pytany, czy po ewentualnych wygranych wyborach "pokaże swoje prawdziwe oblicze" i uzyska "większą niż do tej pory niezależność od Nowogrodzkiej", odpowiedział: "Nie mam innej twarzy niż ta, którą znają Polacy z tysięcy spotkań ze mną".

- Jeżeli ktoś potrzebuje drugiej kadencji, żeby zacząć działać w zgodzie z sobą, to znaczy, że nie dorósł do pierwszej - ocenił Andrzej Duda. Zapewnił, że nie żałuje żadnej decyzji, którą podjął, choć - jak zaznaczył - nie wszystkie były łatwe. - Nie wszystkie też podobały się moim kolegom ze Zjednoczonej Prawicy - przyznał Andrzej Duda.

- Ale dalej będę dział w zgodzie ze sobą i z tym, na co umawiam się z Polakami. Tutaj nic się nie zmieni - zapowiedział.

W ocenie prezydenta "w polityce podmiotowość oznacza budowanie pozycji, która pozwala zmieniać kraj na lepsze". - I gdy patrzę na to, co udało się osiągnąć przez ostatnie pięć lat, czuję ogromną satysfakcję. Według opozycji podmiotowość manifestuje się wyłącznie przez sprzeciw. A to prowadzi wyłącznie do konfliktu i destrukcji - powiedział Andrzej Duda.

Zobacz także:

Prezydent, odnosząc się do zapowiedzi polityków opozycji o postawieniu go przed Trybunałem Stanu, oznajmił: "gdy słyszę o Trybunale Stanu, od razu przychodzą mi na myśl lata przepłacania za rosyjski gaz. Dziś udało się odzyskać jakieś 6 mld zł. To trzy razy tyle, ile wynosi koszt przekopu Mierzei Wiślanej, na którym tak bardzo Rafał Trzaskowski chciałby zaoszczędzić".

jmo

Czytaj także

"Nigdy się na nim nie zawiedliśmy". Marszałek Sejmu o prezydencie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 19:48
- Nie bądźmy uśpieni, niech nam się nie wydaje, że jeśli w pierwszej turze pan prezydent Andrzej Duda wygrał, to ma wygrane wybory. Nie wolno przestać aż do ostatniej godziny rozmawiać z ludźmi, bo mamy mnóstwo argumentów, przykładów - dlaczego Andrzej Duda - mówiła na spotkaniu w Międzyrzeczu marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzielenie mediów", "konferencja prasowa". Dziennikarze krytycznie o "Arenie prezydenckiej" Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 21:23
Rafał Trzaskowski, nie chcąc wziąć udziału w debacie prezydenckiej organizowanej przez TVP, zaproponował "Arenę polityczną" - dyskusję między nim a Andrzejem Dudą. Do udziału w niej zaproszone zostały wybrane media. Ich lista wzburzyła dziennikarzy wielu redakcji, którzy na Twitterze apelowali o rozszerzenie listy zaproszonych mediów i nazywali spotkanie "zaoraniem" i "konferencją prasową". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: bezrobocie w Polsce wynosi 3 proc. Za rządów PO sięgało 10 proc.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 04:00
- Majowy poziom bezrobocia w Polsce to 3 proc., a kiedy ministrem w rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz był Rafał Trzaskowski – sięgało ono 10 proc. – przypomniał w niedzielę premier Mateusz Morawiecki na swoim profilu na Facebooku.
rozwiń zwiń