X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prezydent: nie pozwolę, aby ktokolwiek cenzurował wypowiedzi w internecie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 18:10
- Wolność, wolność i jeszcze raz wolność; nigdy nie pozwolę na to, aby ktokolwiek cenzurował wypowiedzi w internecie - powiedział prezydent Andrzej Duda w Sulęcinie (Lubuskie). Poinformował też o przygotowaniu Karty Wolności w Sieci, która będzie stanowić "istotny element" jego programu wyborczego.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: Twitter/#Duda2020
duda 1200 pap.jpg
"Polityka napychania kieszeni warszawskiemu salonowi". Prezydent ostro o przeciwnikach

- Wolność, wolność i jeszcze raz wolność. Ja byłem przez całe lata posłem opozycji, politykiem, który miał często trudności, aby dostać się do centralnych mediów. Wiem najlepiej, jaka jest wartość internetu, jako przestrzeni, gdzie możesz wypowiedzieć się spokojnie, gdzie możesz się wypowiedzieć swobodnie, gdzie możesz rzeczywiście powiedzieć to, co chcesz, wyrazić swoje zdanie i podzielić się tym zdaniem z innymi - powiedział prezydent na briefingu w Sulęcinie.

- Dlatego nigdy nie pozwolę na to, aby ktokolwiek cenzurował wypowiedzi w internecie, aby ktokolwiek przesiewał te wypowiedzi według nieustalonych kryteriów, żeby według nieznanych powszechnie kryteriów mógł dobierać, które jego zdaniem wypowiedzi mogą zaistnieć w przestrzeni internetowej, a które powinny zostać usunięte - dodał.

Czytaj także:

Zdaniem Andrzeja Dudy, "dbałość o przestrzeń wolności ma fundamentalne znaczenie także dla konstytucyjnego prawa wolności słowa, którego realizacja jest jedną z podstaw demokracji".

Posłuchaj
00:20 10503506_1.mp3 Andrzej Duda podpisał Kartę Wolności w Sieci (IAR)

 

Prezydent poinformował też o przygotowaniu Karty Wolności w Sieci, która będzie stanowić "istotny element" jego programu wyborczego. Zakłada ona m.in. sprzeciw dla podatku od smartfonów, światłowód w każdym domu czy sprzeciw wobec ACTA2.

"Każdy z nas będzie miał szerokopasmowy internet"

Na spotkaniu z mieszkańcami Andrzej Duda zwracał uwagę, że światłowód i szybki internet powinien być dostępny w każdym domu i mieszkaniu. - Każdy z nas taki szerokopasmowy internet będzie miał, wierzę w to, że w ciągu najbliższych 5 lat ten program internetu dla każdego uda nam się zrealizować - zapowiedział Andrzej Duda.

Jak wyjaśnił, program internetu dla każdego to z jednej strony internet stacjonarny, a z drugiej - dostęp mobilny.

Andrzej Duda zwracał uwagę, że w czasie epidemii koronawirusa i zamknięcia szkół dzieci mogły się uczyć zdalnie właśnie dzięki zajęciom prowadzonym przez internet. - 5 lat temu to by się nie udało, to dorobek ostatnich 5 lat, że można było te zajęcia zdalnie, e-learning prowadzić - stwierdził prezydent.

Jak zaznaczył, w woj. lubuskim, dzięki akcji realizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji, ponad 4 tys. dzieci w ciągu ostatnich miesięcy otrzymało sprzęt komputerowy. Na tę akcję w całej Polsce - mówił Andrzej Duda - wydano ponad 360 mln zł.
Zapowiedział, że w kolejnym etapie będzie następowała dalsza cyfryzacja administracji publicznej. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent w Rykach: dosyć Polski, w której się nic nie opłaca

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 15:58
- Chciałbym, aby przywracano połączenia kolejowe, ale warunkiem jest budowa przystanków kolejowych i remontowanie tych, które były, ale przerwano ich funkcjonowanie, bo "się nie opłacało". Dosyć Polski, w której nic się nie opłaca - mówił w Rykach prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polonijni liderzy: prezydent Andrzej Duda jedynym kandydatem zdolnym sprostać globalnym wyzwaniom

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 14:56
Grupa naukowców i liderów Polonii z USA wystąpiła do elektoratu polskiego i polsko-amerykańskiego z przesłaniem o poparcie prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach. Nazywają go jedynym kandydatem, który w okresie globalnych zagrożeń może sprostać trudnym wyzwaniom.
rozwiń zwiń