X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

To nie koniec intensywnych opadów. IMGW ostrzega: burze z gradem w 11 województwach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 17:29
W czwartek IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem dla centralnej, południowej i wschodniej części kraju, przy czym dla większej części woj. mazowieckiego jest to alert drugiego stopnia. Dla Wisły na odcinku od Włocławka do Tczewa nadal utrzymuje się ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia.
Centrum Warszawy po ulewie, która przeszła nad stolicą
Centrum Warszawy po ulewie, która przeszła nad stolicąFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

straż pożarna_1200.jpg
Ciężka noc na Mazowszu: połamane drzewa, zalane ulice, podtopienia, ponad 800 interwencji straży pożarnej

Alerty pierwszego stopnia obowiązują w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, a także części łódzkiego, podlaskiego i w dwóch powiatach woj. wielkopolskiego.

Według tej prognozy mogą wystąpić burze z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może padać grad. W woj. mazowieckim - zgodnie z alertem drugiego stopnia - wysokość opadów może dojść nawet do 60 mm, a wiatr do 80 km/h.

IMGW wydało także ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla Wisły od Włocławka do Tczewa. Oznacza ono wezbranie wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

powódź 1200 pap.jpg
Podtopienia, uszkodzone budynki, zalane drogi. Krajobraz po nawałnicach nad wschodnią Polską

Województwo dolnośląskie

Instytut wydał również ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia dla woj. dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego.

Na tym obszarze, w związku z opadami deszczu podczas burz, na mniejszych rzekach oraz w dorzeczach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W dorzeczach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Alert drugiego stopnia oznacza, że zjawiska te mogą być bardziej zintensyfikowane.

IMGW zaleca przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Radzi też, aby dostosować swoje plany do warunków pogodowych.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Duże zniszczenia na Podkarpaciu. Dowódca akcji w Trzcinicy: część domów być może do rozbiórki

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 13:53
- Zniszczenia po nawałnicach w Trzcinicy są bardzo duże - ocenił w rozmowie z PAP dowódca akcji w Trzcinicy, prezes OSP Pagorzyna druh Krzysztof Kozioł. - Niektóre domy mogą być nawet do rozbiórki. Mury budynków są nasiąknięte wodą ponad okna - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciężka noc na Mazowszu: połamane drzewa, zalane ulice, podtopienia, ponad 800 interwencji straży pożarnej

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 09:45
- Do godz. 5 we wtorek na Mazowszu odnotowano 810 interwencji związanych z przejściem frontu burzowego, z czego 518 zgłoszeń dotyczy Warszawy - poinformował we wtorek rano rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski.
rozwiń zwiń