X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Nie ponosimy odpowiedzialności za stan kanalizacji w Warszawie". Rzecznik Muzeum WP odpiera zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 16:29
- Muzeum Wojska Polskiego nie ponosi odpowiedzialności za stan kanalizacji na terenie Warszawy. Kwestie te należą do administracji miasta - podkreśla rzecznik Muzeum WP. To odpowiedź na zarzuty ratusza, że złe zabezpieczanie budowy Muzeum przyczyniło się do zalania Wisłostrady podczas ulewy.
Zalane ulice w centrum Warszawy
Zalane ulice w centrum WarszawyFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik
1200.jpg
Nawałnice nad Polską. Powalone drzewa, podtopione budynki, tysiące interwencji strażaków

Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy zarzuciła w czwartek resortowi obrony, że złe zabezpieczanie budowy Muzeum Wojska Polskiego przyczyniło się do zalania Wisłostrady podczas ulewy, pod koniec czerwca.

"Wiemy, co przyczyniło się do zalania Wisłostrady podczas ulewy 29.06. To zanieczyszczenia ze źle zabezpieczonej budowy Muzeum Wojska Polskiego prowadzonej przez MON. Wzywamy do jej pilnego zabezpieczenia. Brud zapchał studzienki, to naraża warszawiaków i służby" - napisała Gałecka na Twitterze.


Na pytania PAP skierowane do MON w tej sprawie odpowiedział Sebastian Warlikowski, rzecznik prasowy Muzeum WP.

- Muzeum Wojska Polskiego nie ponosi odpowiedzialności za stan kanalizacji na terenie Warszawy – kwestie te należą do administracji miasta. Muzeum Wojska Polskiego w ramach realizowania inwestycji na terenie Cytadeli Warszawskiej zabezpieczyło się na wypadek zwiększonych opadów, wykonując wcześniej odwodnienie liniowe wraz z podłączeniem do zbiornika retencyjnego i dalej do kanalizacji ogólnospławnej istniejącej w ulicy Wybrzeże Gdyńskie. Pragniemy zauważyć, że MWP nie prowadzi inwestycji w innych miejscach Warszawy, które tego dnia również zostały zalane, jak np. Trasa Łazienkowska czy plac Trzech Krzyży - napisał Warlikowski w odpowiedzi dla PAP.

W pół godziny spadło 48,5 l wody na metr kwadratowy

W poniedziałek 29 czerwca w stolicy w ciągu 30 minut spadło 48,5 l wody na metr kwadratowy - to miesięczny limit opadów, oszacowało miasto, które we wtorek podało bilans poniedziałkowej ulewy. - Straż pożarna otrzymała 518 zgłoszeń. 100 warszawskich strażaków otrzymało wsparcie 5 plutonów straży pożarnej z podwarszawskich gmin. MPWiK otrzymało 59 zgłoszeń dotyczących problemów z kanalizacją – podał magistrat. - Nie wpłynęło żadne zgłoszenie o osobach poszkodowanych – dodano.

Czytaj również:

Najtrudniejsza sytuacja była na Trasie Łazienkowskiej, gdzie duże ciśnienie wybiło studzienkę na kanale o średnicy 1,5 m. Przez ok. dwie godziny nieprzejezdna była Wisłostrada na wysokości Cytadeli - gdzie budowane jest Muzeum WP.

Mniejsze zalewiska tworzyły się także w wielu innych miejscach, głównie na drogach, które nie mają odwodnienia. W poniedziałek wieczorem do pracy zostały zaangażowane wszystkie służby miejskie i wieczorem, około godz. 22, sytuacja była już opanowana.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tysiące interwencji straży pożarnej w związku z burzami i ulewami

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 23:15
- Na godz. 21 Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całym kraju ponad 2,3 tys. interwencji, w związku z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych - przekazał PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.
rozwiń zwiń