X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Handlowali ludźmi, czerpali zyski z prostytucji. Śląska policja rozbiła grupę przestępczą

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 16:50
Handel ludźmi i czerpanie korzyści z prostytucji, a także narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i groźby – takie zarzuty usłyszeli członkowie grupy przestępczej z woj. śląskiego, rozbitej przez policjantów. Na ławie oskarżonych zasiądzie siedem osób. Grozi im do 15 lat więzienia.
Śląska policja rozbiła grupę przestępczą
Śląska policja rozbiła grupę przestępcząFoto: http://slaska.policja.gov.pl/

Informację o zamknięciu śledztwa prowadzonego pod nadzorem katowickiej prokuratury okręgowej i skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przekazała w środę śląska policja. Sprawę przez blisko dwa lata prowadzili kryminalni z komendy wojewódzkiej w Katowicach.

1200_CBŚP_PAP.jpg
Walka z mafią VAT-owską. CBŚP zatrzymało kilkanaście osób za miliardowe wyłudzenia

Jak wynika z ustaleń postępowania, członkowie gangu zajmowali się głównie handlem ludźmi, czerpiąc korzyści materialne z prostytucji, jednak mają na koncie także inne przestępstwa.

- Łącznie w sprawie zatrzymano 7 osób. Teraz do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko podejrzanym, którym przedstawiono kilkanaście zarzutów dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kierowania nią, handlu ludźmi, czerpania korzyści z prostytucji, narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, groźby karalne, naruszenie nietykalności cielesnej, czy zmuszenie do poddania się innej czynności seksualnej" – podał zespół prasowy śląskiej policji.

Śledztwo w sprawie

W całej sprawie na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli mienie, w tym nieruchomości, o wartości ponad miliona zł.

Czytaj również:

Podczas śledztwa policjanci kompletowali i weryfikowali kolejne informacje oraz dowody na przestępcze działanie grupy.

Pierwsze zatrzymania podejrzanych miały miejsce w kwietniu ubiegłego roku. Akcja, trwająca cały dzień, prowadzona była w kilku miastach województwa śląskiego. Najpierw kryminalni, wraz ze śląskimi antyterrorystami, zatrzymali 46-latka podejrzanego o handel ludźmi.

Działalność przestępcza od 2014 roku

- Jak się okazało, mężczyzna wykorzystał trudną sytuację życiową jednej z pokrzywdzonych i zwerbował ją do pracy w nocnym klubie. Gdy policjanci wkroczyli do tego lokalu, w ich ręce wpadł założyciel całego interesu oraz członkini grupy. 42-letni mężczyzna i kobieta w tym samym wieku, czerpali korzyści finansowe z nierządu – opisują policjanci.

Kolejną zatrzymaną osobą była 51-letnia kobieta, która również odpowie za kierowanie gangiem.

Według ustaleń policji, szefowie grupy zajmowali się opisaną w zarzutach działalnością od 2014 roku, a z nielegalnego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Na wniosek policji i prokuratury, sąd aresztował wszystkich zatrzymanych na trzy miesiące.

Kolejne ustalenia i analizy

W wyniku dalszych ustaleń i analizy zebranego materiału dowodowego, we wrześniu 2019 r. policjanci zatrzymali kolejnych trzech członków grupy - 38-letniego taksówkarza oraz dwóch kierowców w wieku 37 i 52 lat zatrudnionych w klubie.

Wobec dwóch ostatnich prokurator zastosował dozór policji i poręczenie majątkowe. Wszystkim zatrzymanym grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak