X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Program "Dobry Start". Można już składać wnioski o 300 zł na zakup wyprawki

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 03:59
Od 1 lipca można wnioskować o świadczenie w ramach programu "Dobry Start", nazywane także 300+. Jest ono wypłacane rodzicom, opiekunom na zakup wyprawki szkolnej dla dziecka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Syda Productions

Jak zaznaczyła wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha wczesne złożenie wniosku gwarantuje wczesną wypłatę świadczenia.

- Ci z rodziców, którym uda się to wykonać w czasie wakacji, otrzymają świadczenia do końca września. Ale można również składać te wnioski do końca listopada - mówiła wiceminister. Dodała, że świadczenie przysługuje osobom nie tylko nieletnim, ale uczniom niepełnosprawnym do 24 lat.

Posłuchaj
00:15 10498912_1.mp3 Barbara Socha: programem są objęte dzieci do 20. roku życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych - do 24. roku życia (IAR)

Czytaj także:

CZYTAJ RÓWNIEŻ
szkoła plecak wyprawka 1200 shutt.jpg
"Dobry Start" w nowy rok szkolny. Państwo wspiera rodziców przy wyprawce szkolnej

Wnioski papierowe od sierpnia

W lipcu wnioski można składać drogą elektroniczną, a od sierpnia także papierową. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole. Świadczenie wypłacane jest już od trzech lat. Jak dodała wiceminister Socha, co roku do polskich rodzin trafia z tego programu około 1,5 miliarda złotych.

Wniosek można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz za pomocą systemu teleinformatycznego udostępnianego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program "Dobry start" to ważne wsparcie dla rodzin. Wnioski online można składać od 1 lipca

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:11
- Program "Dobry start" na wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego to ważne wsparcie dla polskich rodzin - oceniła szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Przypomniała, że od 1 lipca rodzice mogą już składać wnioski o 300 zł dla każdego uczącego się dziecka.
rozwiń zwiń