X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kto podnosił, a kto obniżał w Polsce podatki. PiS pokazał zestawienie rządów PO-PSL i swoich

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 16:19
Sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy poinformowali o uruchomieniu specjalnej strony internetowej o podatkach i opłatach obniżonych między 2015 a 2020 rokiem. Wcześniej kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski mówił, że Andrzej Duda "podpisał ustawy podnoszące przynajmniej 30 podatków i innych obciążeń finansowych".
Premier wskazał na obniżki podatków w czasach rządów Zjednoczonej Prawicy - PIT z 18 na 17 procent, PIT zero dla młodych, obniżkę CIT i obniżkę ZUS.
Premier wskazał na obniżki podatków w czasach rządów Zjednoczonej Prawicy - PIT z 18 na 17 procent, PIT zero dla młodych, obniżkę CIT i obniżkę ZUS.Foto: Piotr Molecki/East News

Na stronie wymieniono m.in. obniżkę PIT do 17 proc., zerowy PIT dla młodych, niższy CIT dla MŚP oraz m.in. mały ZUS, przywrócony niższy wiek emerytalny czy uchylony podatek węglowodorowy.

Czytaj więcej
East News Andrzej Duda sztab wyborczy 1200.jpg
"Setki spotkań w całym kraju". Sztab Andrzeja Dudy rusza z akcją "Łączy nas Polska"

"Podczas pięciu lat mojej prezydentury dołożyłem wszelkich starań, aby poziom życia Polaków znacząco się zwiększył, a moim Rodakom żyło się lepiej. Dlatego wprowadziliśmy m.in. zerowy PIT dla Młodych, »Mały ZUS« i »Mały ZUS Plus«, obniżyliśmy CIT dla MŚP i wiele innych - napisał prezydent Andrzej Duda we wstępie.

Strona, na której wymienione są obniżone w latach 2015-2020 podatki dostępna jest TUTAJ.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości na konferencji prasowej w siedzibie sztabu ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy odnieśli się do zapowiedzi kontrkandydata Dudy, Rafała Trzaskowskiego, który zadeklarował, że będzie przeciw podwyżkom podatków.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zarzucił kandydatowi Koalicji Obywatelskiej brak wiarygodności. - Jesteśmy przekonani, że Rafał Trzaskowski, który co chwila zmienia zdanie, który ma trzy zdania różne na podorędziu na każdy temat o jaki jest pytany, oczywiście w najmniejszym stopniu nie zamierza dotrzymać tej deklaracji - powiedział Fogiel.

 "Rafał, nie kłam"

opole lub mid-20630245 1200.jpg
Premier: Andrzej Duda jest jedynym gwarantem, że podatki nie będą podnoszone

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda zaczął od słów "Rafał, nie kłam". - Polacy pamiętają całą serię decyzji, które były związane z podwyższaniem podatków. To decyzje, które uderzały w tych najbiedniejszych - powiedział.

Posłuchaj
00:31 vat-obnizka.mp3 Poseł PiS, rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że od 1 lipca obniżony zostanie podatek VAT na wiele towarów (IAR)

 Buda przedstawił zestawienie podwyżek podatków za czasów rządów Platformy Obywatelskiej m.in. podwyżka VAT z 22 na 23 proc., podwyżka VAT na: książki, prasę specjalistyczną, warzywa i owoce, mięso i ryby, mąki i kasze, ale także likwidacja ulgi na internet, oskładkowanie umów zlecenia, podwyżka akcyzy na wyroby spirytusowe o 15 proc. czy podwyżka składki rentowej płaconej przez pracodawcę z 4,5 do 6,5 proc.

Zobacz także:

- To wszystko pokazuje, że jeżeli Platforma Obywatelska z wiceprzewodniczącym Trzaskowskim zabierała się za podatki to najczęściej kończyło się to właśnie podwyżkami podatków - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Jak dzisiaj Rafał Trzaskowski mówi o podatkach, trzeba być bardzo ostrożnym i uważnym, bo może się to skończyć jakimiś deklaracjami albo działaniami, które na podwyżkę podatków są nakierowane - stwierdził Buda.

vat1200.jpg
Od 1 lipca nowa matryca VAT: spadną stawki na produkty dla małych dzieci, wzrosną na towary luksusowe

Od 1 lipca obniżony VAT na wiele towarów

Poseł PiS, rzecznik rządu Piotr Müller zaznaczył, że od 1 lipca obniżony zostanie podatek VAT na wiele towarów jak np. artykuły dziecięce, pieczywo czy owoce cytrusowe. - Wiele towarów w Polsce będzie teraz miało obniżone stawki VAT-owskie - to jest coś, co zapowiadaliśmy i zrealizowaliśmy w nowej matrycy VAT-owskiej - mówił.

Przypomniał też, że obniżony został podatek dochodowy z 18 na 17 proc., obniżenie CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw do 9 proc., mały ZUS dla przedsiębiorców. - To są fakty, które warto wymieniać w kontekście obniżania podatków, bo to rząd Prawa i Sprawiedliwości i decyzje również pana prezydenta Andrzeja Dudy powodują to, że Polacy płacą mniejsze podatki w ciągu ostatnich kilku lat - powiedział.

Zobacz także: Rafał Trzaskowski mówi o złodziejstwie, a sam był w rządzie, przy którym kradziono 50 mld zł podatku VAT – przekonywał prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z wyborcami w Rypinie.

Źródło: TVP Info

Müller podkreślał także, że zwiększenie kosztów uzyskania przychodu realnie powoduje, że każdy płaci mniejsze podatki.

Rzecznik rządu stwierdził też, że pomysłem dla ludzi młodych za rządów PO było wprowadzenie płatnego drugiego kierunku studiów.

- Dopiero wyrok Trybunału Konstytucyjnego zablokował wprowadzenia kolejnej opłaty dla ludzi młodych - mówił.

- Jaka była odpowiedź Prawa i Sprawiedliwości? To był wniosek do Trybunału Konstytucyjnego właśnie, aby te opłaty nie mogły być faktem, a już gdy rządziliśmy, obniżenie, co się zdarzyło wyjątkowo w skali świata, obniżenie, a w właściwie zlikwidowanie podatku dochodowego dla ludzi młodych - dodał Müller.

- To rząd Prawa i Sprawiedliwości, to prezydent Andrzej Duda podpisał najwięcej ustaw, które obniżają podatki w Polsce - powiedział rzecznik rządu.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publicysta: jeśli wyborcy Konfederacji zagłosują na Andrzeja Dudę, wynik mamy przesądzony

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 10:11
- Jeśli wyborcy Konfederacji się zmobilizują i zagłosują na Andrzeja Dudę, to wynik drugiej tury mamy rozstrzygnięty - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Paweł Krulikowski. Gośćmi audycji byli także: Wojciech Biedroń ("Sieci") i Dariusz Grzędziński ("Super Express").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Żukowski: w drugiej turze trzeba pozyskać nowych wyborców i zmobilizować dotychczasowych

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:55
- Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski mają za zadanie nie tylko pozyskać wyborców kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury, ale także utrzymać mobilizację swoich wyborców z pierwszej tury oraz pozyskać dodatkowych - tych, którzy nie głosowali w pierwszej turze - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog i politolog dr Tomasz Żukowski. 
rozwiń zwiń