X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Nie doszło do nowych zakażeń". Wiceminister zdrowia o przebiegu wyborów

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 12:14
- Nie odnotowaliśmy nowych podejrzeń zakażeń w związku z odbywającymi się w niedzielę wyborami prezydenckimi. Udało nam się bezpiecznie je przeprowadzić - poinformował we wtorek w czasie konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
Głosowanie w lokalu wyborczym, zdjęcie ilustracyjne.
Głosowanie w lokalu wyborczym, zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/Dziurek

koronawirus_1200.jpg
Ponad 21 tys. ozdrowieńców, 239 nowych przypadków, kolejne zgony. Nowe dane dot. koronawirusa

Wiceminister stwierdził, że liczba zakażeń jest w Polsce pod kontrolą - nie ma wzrostów zakażeń, biorąc pod uwagę nawet to, że "Polacy gremialnie ruszyli do wyborów prezydenckich".

- Nie odnotowano żadnych nowych informacji, które wskazywałyby na to, że miałoby dość do jakiś nowych przypadków zakażeń w związku z wyborami - powiedział.

Równocześnie zaznaczył, że lokale były odpowiednio zaopatrzone w środki ochrony osobistej, które mogą obecnie do II tury uzupełnić. Zachowano też zasady bezpieczeństwa sanitarnego w lokalach i dzięki "zapobiegliwości samych Polaków udało nam się stuprocentowo bezpiecznie przeprowadzić te wybory". Cieszyński zauważył też, że ryzyko zakażenia w lokalu wyborczym jest mniejsze niż podczas czynności dnia codziennego np. robienia zakupów.

- Liczymy na to, że dokładnie tak samo sytuacja będzie wyglądała w czasie II tury wyborów - dodał.

Przestrzeganie obostrzeń

Cieszyński był pytany, czy w trakcie wieczorów wyborczych przestrzegano obostrzeń, bo widać było, że uczestnicy w sztabach nie mieli maseczek i nie przestrzegali dystansu.

1200 pkw.jpg
Wybory prezydenckie 2020. PKW podała dane ze 100 proc. obwodów głosowania

- Jeżeli chodzi o organizację wszystkich eventów wyborczych, mamy informację, np. ze sztabu Andrzeja Dudy, że dla wszystkich uczestników wieczoru wyborczego zostały zabezpieczone maski i płyny do dezynfekcji, czyli wszystko co jest wymagane, by stosować reżim sanitarny. Każdy, kto był tam obecny, mógł się w to wyposażyć. Pytanie oczywiście do sztabu Rafała Trzaskowskiego, w jaki sposób to było tam zabezpieczone - powiedział mediom Cieszyński.

- Myślę, że należałoby pytać samego kandydata, czy zapewnił bezpieczeństwo uczestnikom wiecu wyborczego. Monitorujemy sytuację epidemiologiczną na terenie całego kraju. Nie mieliśmy do tej pory informacji, jakoby w związku z tymi eventami doszło do zakażeń. Myślę, że to sprawa dla odpowiednich służb, dla inspekcji sanitarnej, dla policji. Im powinno się pozostawić działania w tej sprawie - dodał.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Szumowski: dystans, maseczki, dezynfekcja rąk – wszystko to obowiązuje w lokalach wyborczych

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 08:20
– Komisja wyborcza będzie odpowiedzialna za przestrzeganie norm sanitarnych – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister zdrowia Łukasz Szumowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Udało nam się zorganizować bezpieczne wybory". Wiceminister zdrowia o głosowaniu

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 15:19
- Według naszej wiedzy wszystkie komisje wyborcze stanęły na wysokości zadania. Udało nam się zorganizować bezpieczne wybory - powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Jak podkreślił, lokale wyborcze na terenie całego kraju były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej dostarczony przez Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń