X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Wiceprezydent Warszawy: sytuacja po ulewie jest ustabilizowana

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 01:16
Zakończyło się posiedzenie sztabu kryzysowego zwołane przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego - poinformowała w poniedziałek późnym wieczorem wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. - W tej chwili sytuacja na terenie m.st. Warszawy jest ustabilizowana - podkreśliła.
Warszawa: służby pracujące na jednej z ulic po ulewie
Warszawa: służby pracujące na jednej z ulic po ulewieFoto: Piotr Molecki/East News

Wskutek burz, które przeszły nad Warszawą, w mieście odnotowano największe opady od dwóch lat. W stolicy spadły 42 litry wody na metr kwadratowy. Zalanych zostało wiele ulic, a także jedna ze stacji metra. Strażacy interweniowali w Warszawie ponad 500 razy.

- Ostatnie takie opady w Warszawie zanotowaliśmy mniej więcej dwa lata temu - podkreśliła Renata Kaznowska. Dodała, że najbardziej ucierpiały dzielnice – Śródmieście, Mokotów, Żoliborz, Ochota oraz Praga Północ.

1200_Morawiecki_TT.jpg
Rzecznik rządu: premier zobowiązał służby do intensyfikacji usuwania podtopień w stolicy

Sztab kryzysowy

Jak poinformowała wiceprezydent Warszawy, w posiedzeniu sztabu kryzysowego udział wzięli przedstawiciele straży pożarnej, Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Zarządu Dróg Miejskich, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, wiceprezydenci oraz sekretarz m.st. Warszawy.

Dorota Kaznowska zaznaczyła, że miasto spodziewało się intensywnych opadów i było na nie przygotowane. - Pan prezydent Rafał Trzaskowski podjął decyzję już parę dni temu, że przygotowujemy wszystkie nasze służby do dzisiejszego dnia - powiedziała. Wskazała, że MPWiK miało w gotowości 40 brygad.

Czytaj także:

Bilans ulewy

Wiceprezydent przedstawiła bilans poniedziałkowej ulewy. Najważniejsze zdarzenia dotyczyły: wyłączenia z użytkowania stacji Metro Ratusz Arsenał, wypompowania wody w Szpitalu Dziecięcym przy ulicy Kopernika, zalania kilku przedszkoli, w tym na Mokotowie i Pradze Południe oraz przyszkolnej hali sportowej na Ochocie. Ponadto, jak mówiła, ucierpiały dworce należące do państwowej spółki PKP, w tym: Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Warszawa Powiśle, Warszawa Gdańska i Warszawa Wschodnia.


Posłuchaj
00:17 10497218_1.mp3 Rzecznik rządu Piotr Müller: premier zobowiązał służby do intensywnych działań w Warszawie (IAR) 

Zalane również zostały trzy ministerstwa. Ulewa spowodowała także utrudnienia w ruchu drogowym, m.in. na Wisłostradzie, Trasie Łazienkowskiej, a także w wielu innych ulicach stolicy. - W tej chwili sytuacja na terenie m.st. Warszawy jest ustabilizowana - podkreśliła wiceprezydent. - Pracują służby, MPWiK (…), jestem w stałym kontakcie z panem prezydentem Rafałem Trzaskowskim i na bieżąco pan prezydent ma wszystkie informacje, jak wygląda sytuacja w Warszawie i zadaniuje też służby, spółki i nasze jednostki miejskie do podejmowania natychmiastowych działań i interwencji - wyjaśniła.

Przelewy burzowe

Obecna na konferencji prezes MPWiK Renata Tomusiak zapewniła, że stolica uporała się z nawałnicą. - Dzisiejszy dzień pokazał, że Warszawa dała radę i potrafimy sobie radzić - podkreśliła. Zaznaczyła, że wszystkie brygady MPWiK wyjechały na ulice miasta. - Pomagamy i pomagaliśmy wszędzie tam, gdzie jesteśmy w stanie - stwierdziła.

Jak wyjaśniła, sztab kryzysowy zdecydował o połączeniu służby kanalizacyjnej i pogotowia technicznego wodociągów, które - na potrzeby obecnej sytuacji - pracują razem. - Wszystkie nasze samochody wyjechały, czyścimy spusty - powiedziała i dodała, że chodzi o 31 tys. spustów.

Prezes MPWiK przyznała, że w związku z ekstremalną ulewą musiano "uruchomić przelewy burzowe, których mamy 16 na terenie Warszawy". Dodała, że późnym wieczorem pracowało 14 z nich. - Te przelewy są po to, żeby udrażniać miasto. One chronią miasto, one chronią mieszkańców. Dzięki temu nie pływamy tutaj kajakami - zaznaczyła. - To jest dobrodziejstwo, że możemy z tego korzystać i ten nadmiar wód deszczowych przerzucać do rzeki - podkreśliła. 


Posłuchaj
00:22 10496936_2.mp3 Mieszkańcy mogą zgłaszać problemy poprzez specjalną infolinię - informuje rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka (IAR)

Wojewoda: kanalizacja w Warszawie zupełnie nie wytrzymuje takiego deszczu

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł powiedział, że warszawska kanalizacja nie wytrzymuje tak intensywnych deszczy, jakie przechodziły dziś nad stolicą.

Po spotkaniu z szefem rządu Mateuszem Morawieckim i służbami w Kancelarii Premiera Konstanty Radziwiłł podkreślał, że w niektórych miejscach "woda z wielką siłą wyrzucała studzienki kanalizacyjne". 

- Kanalizacja w Warszawie zupełnie nie wytrzymuje takiego deszczu - powiedział. - Niestety to się wiąże z zagrożeniem dla Wisły, ponieważ niedobrą praktyką, którą obserwujemy w Warszawie od dłuższego czasu, jest to, że wraz z wodą burzową do Wisły spływają ścieki komunalne i przemysłowe - dodał.

Posłuchaj
00:31 10497117_1.mp3 Wojewoda mazowiecki o sytuacji w Warszawie (IAR)

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tysiące interwencji straży pożarnej w związku z burzami i ulewami

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 23:15
- Na godz. 21 Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całym kraju ponad 2,3 tys. interwencji, w związku z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych - przekazał PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Intensywne deszcze w Warszawie. Apel premiera: sprawdźmy, czy sąsiedzi nie potrzebują pomocy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 00:33
"Wieczór spędziłem w swojej piwnicy na usuwaniu skutków ulewy, która przeszła nad osiedlem, na którym mieszkam" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki i zamieścił zdjęcie zalanej piwnicy. Szef rządu zaapelował o solidarność i upewnienie się,  czy sąsiedzi nie potrzebują pomocy.
rozwiń zwiń