X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziennikarz zadał pytanie o ścieki zrzucane do Wisły. Trzaskowski bagatelizuje problem

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 14:46
Rafałowi Trzaskowskiemu zadano pytanie w sprawie warszawskich ścieków płynących Wisłą. Kiedy tylko dziennikarz skończył mówić, stojący wokół kandydata jego zwolennicy zaczęli buczeć i gwizdać - informuje tvp.info.
Prezydent Warszawy, kandydat KO w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski
Prezydent Warszawy, kandydat KO w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski Foto: PAP/Piotr Nowak

Trzaskowski 1200.jpg
Prof. Domański: za Trzaskowskim nie stoi żadna formacja, która może zaoferować alternatywę

Podczas wiecu wyborczego lokalny dziennikarz zadał Rafałowi Trzaskowskiemu pytanie o sprawę ścieków w Warszawie. - Pan myśli naprawdę, że się ktoś na to nabierze? Że się nabierze na to, że jak jest burza i leci woda do Wisły, to że to powoduje jakiś poważny problem, mimo że takich sytuacji mamy setki, o ile nie tysiące? - powiedział kandydat PO na prezydenta.

- Kto jak kto, ale akurat ja i prezydent Płocka świetnie pamiętamy te manipulacje z ostatnich lat; właśnie o tym są te wybory, żeby przez cały czas nie były nam zadawane te pytania, czyli pytania, które nic nie mają wspólnego z rzeczywistością  - mówił.

Zrzut ścieków

Jak informowały przed tygodniem Wody Polskie, po gwałtownych burzach i ulewach w Warszawie ścieki komunalne zostały zrzucone do Wisły.

Kieruzel 663.jpg
Sergiusz Kieruzel (Wody Polskie): sto basenów olimpijskich ścieków dziennie trafia do Wisły

– MPWiK oczywiście ma pozwolenie na to, by w niektórych sytuacjach awaryjnych zrzucać ścieki komunalne. Pozwolenie wydała ówczesna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, ale można zrzucać te ścieki tylko w wyjątkowych sytuacjach i nie częściej niż 10 razy w roku – wyjaśnił prezes Wód Polskich Przemysław Daca.

– Chciałbym państwa poinformować, iż do tej pory, od 2013 r. MPWiK i miasto na terenie objętym ochroną przyrody Natura 2000 przekroczyło te zrzuty zgodnie z pozwoleniem wodno-prawnym w 2013 r. – 4 razy, w 2016 r. – 5 razy, w 2017 r. – 17 zrzutów, w 2018 r. - 10 zrzutów, w 2019 r. – 9 zrzutów.

Policzyliśmy, że od 2013, a przede wszystkim od 2016 r. (ze zwiększoną częstotliwością – red.) dokonano 45 nielegalnych zrzutów ścieków komunalnych o łącznej ilości ponad 5 mln metrów sześciennych. Są to ścieki komunalne, które łączą ścieki bytowe, wody burzowe, ale mamy do czynienia również ze ściekami przemysłowymi i szpitalnymi - dodał prezes.

tvo.info/pkur

Czytaj także

Sebastian Kaleta: dobry wynik Andrzeja Dudy nie może nas uśpić

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 13:10
- Polacy angażują się w procesy demokratyczne, a Andrzej Duda konsekwentnie pokazuje, że nasi rodacy mu ufają i że ma wielką szansę na reelekcję - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Sebastian Kaleta, sekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Zaleśny: Trzaskowski przed II turą będzie pokazywał, że jest anty-PiS-em

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 14:24
- Rafał Trzaskowski pewnie będzie budował przekaz, że jest klasycznym anty-PiS-em, aby zebrać wszystkich, którzy nie głosowali za Andrzejem Dudą. W tym kierunku będzie zmierzać jego strategia, co już wczoraj po części pokazał - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń