X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Obaj zyskali nowy elektorat". Prof. Jabłoński o kandydatach II tury wyborów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 11:04
- Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zyskali więcej głosów niż ich ugrupowania w wyborach parlamentarnych - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog i filozof społeczny z KUL.
Głosowanie w wyborach prezydenckich w jednym z warszawskich lokali wyborczych. Rekordowa frekwencja wyniosła ponad 60 proc.
Głosowanie w wyborach prezydenckich w jednym z warszawskich lokali wyborczych. Rekordowa frekwencja wyniosła ponad 60 proc. Foto: PAP/Paweł Supernak

Państwowa Komisja wyborcza ogłosiła cząstkowe, nieoficjalne wyniki wyborów prezydenckich po I turze głosowania po przeliczeniu 99,78 proc. głosów. Andrzej Duda jak dotąd zdobył 8 mln 412 tys. głosów, a Rafał Trzaskowski 5 mln 845 tys. Ci dwaj kandydaci zmierzą się w II turze.


Wybory-Dane-z-99,78-komisji.jpg
ZOBACZ WYNIKI

Zdaniem prof. Arkadiusza Jabłońskiego wyniki obu kandydatów pokazują, że znacząco poprawili oni wyniki swoich partii. - Prezydent Andrzej Duda zyskał nowy elektorat - 8,4 mln to o prawie 400 tys. więcej niż Prawo i Sprawiedliwość uzyskało w wyborach parlamentarnych. Rafał Trzaskowski znacząco poprawił wynik Koalicji Obywatelskiej o prawie 800 tys. - podsumował. Skomentował również wyniki pozostałych kandydatów.

Czytaj więcej:

Poparcie w II turze

duda_1200 (8).jpg
"Jestem gotów do tej debaty każdego dnia". Andrzej Duda odpowiada Rafałowi Trzaskowskiemu

Gość audycji odniósł się również do ewentualnego przepływania elektoratów w II turze. - Wynik pana Trzaskowskiego stawia go w o wiele trudniejszej sytuacji - nawet gdyby przejął wszystkie głosy pana Hołowni, to dopiero zbliży się do wyniku, który już uzyskał pan Andrzej Duda - ocenił socjolog.

Dodał, że kwestia przekazania głosów lub przejścia elektoratu Krzysztofa Bosaka może mieć decydujące znaczenie. Przypomniał, że lider Konfederacji zadeklarował, że "pozostawia pole wyboru swojemu elektoratowi" i nie będzie nikogo wskazywał.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
14:52 _PR24_AAC 2020_06_29-10-24-16.mp3 Prof. Arkadiusz Jabłoński podsumowuje wyniki I tury wyborów prezydenckich i prognozuje przepływy poparcia w II turze (Temat Dnia/ Gość PR24)

 

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL)

Data emisji: 29.06.2020

Godzina emisji: 10.24/10.34

PR24/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda: prezydentura Rafała Trzaskowskiego będzie zmierzała do obalenia rządu

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 20:00
- Ja już przeżyłem czasy, kiedy była kohabitacja z PO. To było za czasów prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wiem, co się wtedy działo, jak prezydentowi przeszkadzano i jak go niszczono. Nie mam wątpliwości, co pod tym względem potrafi Platforma Obywatelska - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prezydent Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: tylko 29 czerwca Polacy mogą dopisać się do spisu wyborców

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 06:50
Polacy mieszkający lub przebywający w Stanach Zjednoczonych, mają dwadzieścia cztery godziny na dopisanie się do spisu wyborców. Rejestracja jest możliwa jedynie 29 czerwca, czyli dziś. Podczas składania wniosków obowiązuje czas lokalny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło: wynik prezydenta Andrzeja Dudy w I turze wyborów jest doskonały

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 07:52
- Wynik pana prezydenta Andrzeja Dudy jest doskonały. Uzyskał więcej głosów w I turze niż 5 lat temu, a więc Polacy pozytywnie ocenili jego 5-letnią kadencję. Teraz potrzebna jest rzetelna praca, aby wygrać w II turze, bo wszystko zaczyna się od nowa - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Beata Szydło, europoseł PiS.
rozwiń zwiń