X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Nawałnice na Podkarpaciu. Setki podtopionych budynków, tysiące ludzi bez prądu

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 10:14
Tysiąc strażaków walczy ze skutkami burz i deszczów, które przeszły nad woj. podkarpackim. Od piątku woda podtopiła kilkaset budynków. Zniszczone są drogi, a 6,5 tys. ludzi pozbawionych jest energii elektrycznej.
Nawałnice nad Podkarpaciem. Jeden ze strażaków podczas interwencji
Nawałnice nad Podkarpaciem. Jeden ze strażaków podczas interwencjiFoto: Grzegorz Bukala/REPORTER

Strażacy wyjeżdżali na interwencję ponad tysiąc razy. Wczoraj woda zalała część powiatów jasielskiego i krośnieńskiego. Z niewielkich miejscowości koło Jasła i Krosna z zagrożonych przez wodę budynków ewakuowanych zostało ponad 40 osób - mówi brygadier Marcin Betleja - rzecznik podkarpackich strażaków. Podkreślił, że "na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny".

- Przez całą ubiegłą dobę na Podkarpaciu pracowało ponad 1,2 tys. strażaków - powiedział rzecznik. Dodał, że do regiony przybyły także trzy kompanie przeciwpowodziowe. Strażacy planują pracować na miejscu także w niedzielę. - Planujemy wypompowywać wodę z zalanych budynków - powiedział IAR Marcin Betleja.

Stany wód na rzekach w regionie układają się na granicy stanów wysokich i średnich. Jedynie w miejscu występowania burz widoczne są lokalne przekroczenia stanów alarmowych. Między innymi na Stobnicy w Godowej i na Wisłoku w Żarnowej.

Posłuchaj
00:21 10493755_1.mp3 Rzecznik podkarpackich strażaków o sytuacji w regionie (IAR)

Ewakuowane osoby

Po ulewach na Podkarpaciu ewakuowano 29 osób z zalanych budynków w miejscowości Trzcinica koło Jasła oraz 15 osób w pow. krośnieńskim w gminie Jedlicze.

Bilans ostatniej doby w regionie to 1122 zdarzenia związane ze skutkami frontu burzowego. Jak informuje brygadier Marcin Betleja - rzecznik podkarpackich strażaków - od piątku służby interweniowały ponad 1500 razy.

podtopienia 1200 pap.jpg
Prawie dwa tysiące interwencji strażaków ubiegłej doby. Najgorsza sytuacja na Podkarpaciu

CZYTAJ TAKŻE:

Wójt gm. Jasło: najtrudniej Trzcinicy

- Płynąca przez środek Trzcinicy niewielka rzeczka Młynówka gwałtownie wezbrała i zalała pobliskie domy i budynki mieszkalne. W niektórych budynkach poziom wody przekraczał nawet metr - mówił PAP wójt gminy Jasło (Podkarpackie) Wojciech Piękoś.

Dodał, że w Trzcinicy od kilkunastu godzin trwa usuwanie skutków intensywnych opadów deszczu. Z budynków i piwnic wypompowywana jest woda, udrażniane są zatkane przepusty drogowe.

Strażakom udało się uratować znajdujący się w Trzcinicy skansen archeologiczny Karpacka Troja. Ułożone wokół placówki m.in. worki z piaskiem zatrzymały rozlewającą się wodę.

Posłuchaj
00:21 10493755_1.mp3 Brygadier Marcin Betleja o podtopionych powiatach (IAR)

Zagrożone drogi

Jak zaznaczył Wojciech Piękoś, w jego gminie zagrożone są również lokalne drogi w Kowalowach i w Warzycach.

-W Kowalowach trudno przejezdna jest główna droga. Natomiast w Warzycach jedna z dróg po opadach zagrożona jest oberwaniem. Ruch na niej został częściowo zamknięty - powiedział. Na Podkarpaciu najtrudniejsza sytuacja związana z pogodą jest w pow. jasielskim. Ostatniej doby zanotowano tam 567 interwencji straży pożarnej.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawie dwa tysiące interwencji strażaków ubiegłej doby. Najgorsza sytuacja na Podkarpaciu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 08:36
- Prawie dwa tys. razy interweniowali w piątek w całym kraju strażacy w związku z burzami i intensywnymi opadami deszczu - poinformował w sobotę rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarne st. kpt. Krzysztof Batorski.
rozwiń zwiń