X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozpoczęła się cisza wyborcza. Obowiązuje też w internecie

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 04:12
O północy rozpoczęła się cisza wyborcza. Zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej i podawanie do publicznej wiadomości sondaży dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Daniel Jedzura

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Sylwester Marciniak przypomniał, że cisza wyborcza trwa do momentu zakończenia głosowania w niedzielę.

Zakaz agitacji

- W tym czasie obowiązuje zakaz agitacji politycznej. Dotyczy to przede wszystkim wystąpień politycznych, wygłaszania przemówień, zwoływania zgromadzeń, organizowania pochodów - tych form jest bardzo wiele, to zresztą wynika wprost z artykułu 498 Kodeksu wyborczego, gdzie takie typu naruszenie jest zagrożone karą grzywny - mówił przewodniczący PKW.

Posłuchaj
00:22 cisza1.mp3 Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Sylwester Marciniak o zakazie agitacji (IAR)

 

Natomiast przestępstwem jest publikowanie do niedzielnego wieczoru przewidywanych wyników wyborów. Jest ono zagrożone karą do miliona złotych.

urna wyborcza głosowanie free shutter 1200 .jpg
PKW: koperty zwrotnej nie wolno samodzielnie wrzucać do urny wyborczej

PKW przypomina, że cisza wyborcza obowiązuje także w internecie.

Posłuchaj
00:10 cisza2.mp3 Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Sylwester Marciniak o karze za publikowanie sondaży w okresie ciszy wyborczej (IAR)

 

Głosowanie w niedzielę

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę. Lokale wyborcze będą otwarte od 7:00 do 21:00.

Wyborcy, którzy wybrali korespondencyjną formę głosowania, a nie wrzucili kopert zwrotnych do skrzynek pocztowych, mogą w niedzielę oddać swoje pakiety obwodowej komisji wyborczej.

fc

Czytaj także

Wstępne wyniki, relacje ze sztabów i komentarze. Wieczór wyborczy Polskiego Radia 24

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 21:45
W niedzielę 28 czerwca zapraszamy na "Wieczór wyborczy Polskiego Radia 24. W realizowanej na żywo audycji słuchacze będą mogli poznać wstępne wyniki, a dziennikarze poproszą ekspertów o pierwsze komentarze. Początek o godz. 20.40.
rozwiń zwiń