X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prezydent mianował dwóch oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 22:41
Prezydent Andrzej Duda mianował dwóch oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie. Nominacje zostaną wręczone w poniedziałek - poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/free

Akty mianowania odbiorą zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen. dyw. Krzysztof Król, który zostanie awansowany na generała broni, i szef Zarządu Obrony przed Bronią Masowego Rażenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych płk Jarosław Stocki, który otrzyma stopień generała brygady.

"Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, zwierzchnik sił zbrojnych Andrzej Duda, na podstawie art. 134 ust. 5 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, mianował dwóch oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie. Akty mianowania zostaną wręczone przez prezydenta RP w poniedziałek, 29 czerwca 2020 r." - zapowiedziało w piątek BBN. Uroczystość odbędzie się w południe w 4. Pułku Chemicznym w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie).

Król jest zastępcą szefa SGWP od 2018 r., w tym samym roku odebrał nominację na stopień generała dywizji. Pierwszy generalski stopień - generała brygady - otrzymał w marcu 2016; były to pierwsze nominacje generalskie prezydenta Dudy. Od stycznia 2016 Król był zastępcą dowódcy Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie.

Nominacje dla wojskowych

Wcześniej Król służył m.in. w Dowództwie Wojsk Lądowych i 2. Korpusie Zmechanizowanym w Krakowie, w latach 2012-2016 dowodził Brygadą Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Stargardzie; był także szefem oddziału operacyjnego G3 Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku.

Stocki objął stanowisko szefa zarządu wojsk obrony przed bronią masowego rażenia w listopadzie 2016. To jeden z rodzajów wojsk, które zaangażowały się w przeciwdziałanie pandemii koronawirusa. Do współpracy z cywilną służbą zdrowia włączyły się cztery wojskowe laboratoria zdolne przeprowadzać 350 testów na dobę. Obok Ośrodka Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii wojsko przygotowało także mobilne laboratorium rozpoznania biologiczne, które jest w stanie wykonywać takie testy.

W 2012 roku, jeszcze jako zastępca szefa wojsk obrony przed BMR, płk Stocki był zaangażowany w działania wojska przy wsparciu cywilnych służb chemicznych, epidemiologicznych i radiologicznych zabezpieczających mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Zwracał wtedy uwagę, że armia wprawdzie przygotowuje się na węższe spektrum zagrożeń, ale w razie wystąpienia któregoś z nich reaguje szybciej i może działać nawet w skrajnie niekorzystnych warunkach. Pododdziały wojsk chemicznych pozostawały gotowe do działania w pobliżu każdego z miast-gospodarzy turnieju - Warszawy, Gdańska, Poznania i Wrocławia.

Polskie wojska chemiczne wchodzą w skład sił odpowiedzi NATO (NRF), z których są wydzielane siły bardzo wysokiej gotowości - VJTF - zwane szpicą.

PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To wartościowa wizyta". Publicysta o podróży prezydenta Andrzeja Dudy do USA

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 14:30
- Prezydent za ten wyjazd jest atakowany, ale to może grać na korzyść Andrzeja Dudy. W kampanii wyborczej ważne są bowiem sprawy wizerunkowe - stwierdził Mirosław Skowron, publicysta "Super Expressu". - Dla Andrzeja Dudy jest to wizyta wartościowa, podniesie go w sondażach - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To spotkanie może okazać się dla Polski niekorzystne". Poseł Lewicy o wizycie prezydenta w USA

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 08:51
- Prezydent Andrzej Duda nie powinien jechać do USA, by wpływać na kampanię wyborczą, ale po to, by reprezentować interesy Polski i mieć konkretny plan - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Szejna (Lewica).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodniczący PO: nie wiemy, po co prezydent pojechał do USA, bo jasno tego nie wyraził

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 09:16
– Dziś obserwujemy rzecz bardzo niebezpieczną, gdy polityka zagraniczna staje się narzędziem do prowadzenia polityki wewnętrznej – tak w Programie 3 Polskiego Radia mówił o spotkaniu prezydentów Polski i USA Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń