X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zwiększy dostępność leczenia chorób rzadkich". Rzecznik resortu zdrowia o Funduszu Medycznym

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 16:55
- Powstanie Funduszu Medycznego, którego inicjatorem jest prezydent, a ustawa go powołująca trafiła właśnie do Sejmu, przyczyni się m.in. do zwiększenia dostępności do terapii chorób rzadkich - zauważył rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Pytany o szczegóły dotyczące Funduszu Medycznego Wojciech Andrusiewicz powiedział, że dzięki niemu zwiększy się finansowanie polskiego systemu ochrony zdrowia oraz m.in. dostęp do terapii lekowych chorób rzadkich, w tym terapii poza granicami Polski.

Czytaj więcej
Lukasz Szumowski pap 1200.jpg
Szumowski o pracach Ministerstwa Zdrowia: walka z COVID-19 nie jest jedynym działaniem

Dodał, że chorych cierpiących na choroby rzadkie leczy się na całym świecie w różnych ośrodkach. - My też leczymy choroby rzadkie. Wystarczy powiedzieć, że SMA (rdzeniowy zanik mięśni - PAP) jest leczone w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Rodzice dzieci chorujących na SMA podkreślają, że dostępność tej terapii w Polsce jest już na bardzo wysokim poziomie, ale my chcemy zwiększać finansowanie chorób rzadkich i zwiększać dostęp do tych terapii, stąd też decyzja, by dopisać te choroby do Funduszu Medycznego - wyjaśnił.

Jednocześnie zaznaczył, że fundusz to "zastrzyk gotówki dla polskiej służby zdrowia".

Czytaj więcej:

Miliardy na służbę zdrowia w kolejnych latach

Pieniądze, które zaplanowano w przekazanej we wtorek ustawie o Funduszu Medycznym, mają być przeznaczone na profilaktykę, wczesne wykrywanie, diagnostykę i leczenie chorób cywilizacyjnych, w tym chorób nowotworowych i chorób rzadkich, infrastrukturę - przebudowę, modernizację i zakup sprzętu dla szpitali. Planowane jest też dodatkowe finansowanie m.in. świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych osobom do ukończenia 18 lat oraz świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych świadczeniobiorcom poza granicami kraju.

Na te zadania - ujęte jako trzy filary: leki i świadczenia zdrowotne, inwestycje oraz profilaktykę - rocznie, przez osiem lat, począwszy od 2021 r., zaplanowano 4 mld zł. W 2020 r. z budżetu państwa przeznaczone na nie maksymalnie 2 mld zł.

jp

Czytaj także

Ekspert: powstanie Narodowej Strategii Onkologicznej odpowiedzią na wielkie zapotrzebowanie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 19:19
- To nie zbiór życzeń, że chcemy, żeby było lepiej, tam są wskazane konkretne kierunki działań, na przykład w zakresie profilaktyki pierwotnej - mówił o Narodowej Strategii Onkologicznej Dyrektor Centrum Onkologii w Warszawie Jan Walewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

4 mld zł rocznie. Prezydencki projekt ustawy o Funduszu Medycznym trafił do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 19:25
- Zapowiadany od jakiegoś czasu projekt ustawy o Funduszu Medycznym został dzisiaj przeze mnie złożony w Sejmie - poinformował prezydent Andrzej Duda we wtorek na lotnisku w Balicach przed wylotem do USA. Dodał, że Fundusz Medyczny będzie opiewał na kwotę 4 mld zł rocznie.
rozwiń zwiń