X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Przywrócenie dofinansowania turnusów dla osób niepełnosprawnych. PiS apeluje do władz Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 15:48
Stołeczni politycy Prawa i Sprawiedliwości apelują do władz Warszawy o przywrócenie dofinansowania turnusów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Podkreślają, że miasto odstąpiło od realizacji tego zadania w ostatnim czasie.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Lucky Business/ Shutterstock

Na początku czerwca wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej tłumaczył, że wszystkie turnusy zostały odwołane ze względu na epidemię, a osoby z niepełnosprawnością są narażone na zachorowania. Jednocześnie zapewnił, że możliwość ich organizacji zostanie przywrócona, kiedy minie epidemia.

Ewa Samonek, była warszawska radna PiS, która sama jest osobą niepełnosprawną, mówi, że obecnie nie ma przesłanek do blokowania tego zadania. Przypomina, że rządowe restrykcje dotyczące wyjazdów zostały zniesione.

ratusz 1200.jpg
Oświadczenia majątkowe prezydentów Warszawy. Wiadomo, kto zarobił najwięcej

Stwierdza, że w jej przypadku decyzja zapadła 29 maja, czyli w sytuacji, gdy są już możliwości korzystania z rehabilitacji i wyjazdów letnich.

"Władze Warszawy niekorzystnie wpływają na sytuację osób niepełnosprawnych"

Ewa Samonek mówi, że swoją postawą obecne władze Warszawy niekorzystnie wpływają na sytuację osób niepełnosprawnych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> PiS składa projekt ws. reprywatyzacji. Nowe prawo ma usprawnić procedury dot. odszkodowań

W jej ocenie, jeśli stołeczny ratusz nie odblokuje realizacji tego zadania, to przyczyni się do tego, że znaczny odsetek osób, które mają poczucie krzywdy i dyskryminacji, nie będą mogły skorzystać z możliwości usprawniania swojego zdrowia i pozyskiwania energii i sił do życia.

Samonek dodaje, że postawa władz Warszawy w sprawie turnusów odbije się negatywnie również na sytuacji finansowej ośrodków realizujących zadania rehabilitacyjne. Stwierdza, że niepełnosprawni w stolicy mają też utrudniony dostęp do przysługującej im pomocy asystenta i przejazdów specjalistycznych.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opiekunki w żłobkach pogodziły się z obcięciem pensji? Tak twierdził Rabiej. Prawda okazuje się inna

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 17:33
Wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej stwierdził, że "opiekunki w żłobkach ze zrozumieniem podeszły do obcięcia im pensji". Do sprawy odniosła się jedna z kobiet. - To nieprawda - podkreśliła w rozmowie z tvp.info jedna z opiekunek. Władze Warszawy informowały również, że "wynagrodzenia opiekunek wynoszą ponad 3700 zł". - Duża część z nas otrzymała wynagrodzenie za miesiąc maj netto 2 tys. zł - dodała kobieta.
rozwiń zwiń