X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Pięć pytań do kandydatów na prezydenta. "Trzaskowski udaje, że ich nie słyszy"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 15:39
W ubiegłym tygodniu sztabowcy Andrzeja Dudy zadali wszystkim kandydatom na prezydenta, w tym Rafałowi Trzaskowskiemu, pięć kluczowych pytań dotyczących ważnych, istotnych społecznie i gospodarczo problemów, o których dzisiaj rozmawiają Polacy. Jak informują - do dziś nie ma odpowiedzi od sztabu Rafała Trzaskowskiego. 
Rafał Trzaskowski (P) i poseł PO-KO Tomasz Siemoniak (L)
Rafał Trzaskowski (P) i poseł PO-KO Tomasz Siemoniak (L)Foto: PAP/Radek Pietruszka
  • Sztabowcy ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy wysłali pięć pytań do każdego z komitetów wyborczych kontrkandydatów
  • Pytania te dotyczyły polityki socjalnej, imigrantów, adopcji dzieci przez pary homoseksualne, oraz waluty euro
  • Jak poinformował Rafał Bochenek, na pytania nie odpowiedział sztab kandydata na prezydenta Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego
  • - Rafał Trzaskowski wciąż milczy albo udaje, że tych pytań po prostu nie słyszy, lub też po prostu nie wie, jak na nie jednoznacznie odpowiedzieć - ocenił Rafał Bochenek
  • Jan Kanthak zwracał uwagę, że kandydat KO do tej pory nie zaprezentował swojego programu wyborczego
pap trzaskowski 1200.jpg
Trzaskowski ucieka od tematu LGBT? Manasterski: "schował się" i udaje kogoś zupełnie innego

Rafał Bochenek, Kamil Bortniczuk, Jan Kanthak i Janusz Kowalski pytali o ewentualne podpisanie: ustawy likwidującej program 500+, ustawy podwyższającej wiek emerytalny, ustawy o przymusowej relokacji imigrantów według wytycznych UE, ustawy wprowadzającej małżeństwa i adopcję dzieci przez pary homoseksualne, a także ustawy zastępującej złotówkę walutą euro.

"Udaje, że nie słyszy"

- Niestety Rafał Trzaskowski wciąż milczy albo udaje, że tych pytań po prostu nie słyszy, lub też po prostu nie wie, jak na nie jednoznacznie odpowiedzieć - oświadczył Rafał Bochenek. Mówiąc o programie 500+ poseł PiS zaznaczył, że zarówno Trzaskowski, jak i jego środowisko polityczne kwestionowało ten program. - A dzisiaj Rafał Trzaskowski na użytek kampanii wyborczej mówi o tym, że 500+ stało się filarem polityki społecznej państwa - zaznaczył. 

Odnosząc się do pytania o ustawę dotyczącą podniesienia wieku emerytalnego, Rafał Bochenek podkreślił, że Trzaskowski był jednym z tych posłów, którzy głosowali przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Prezydent: nie słyszałem sprzeciwu Trzaskowskiego, kiedy Tusk z Kosiniakiem-Kamyszem podnosili wiek emerytalny

Kamil Bortniczuk powiedział, że wszyscy kontrkandydaci Andrzeja Dudy pytani byli też o to, czy podpisaliby ustawę nadającą parom homoseksualnym prawo do adopcji dzieci. - Sztabowcy PO, w tym sam kandydat Platformy, oskarżali nas wówczas, że wprowadzamy do kampanii wyborczej temat LGBT jako temat sztuczny, wyimaginowany, niemający znaczenia dla Polaków, dla polskich rodzin. W naszej ocenie jest zupełnie przeciwnie. To jest pytanie, które jest absolutnie kluczowe dla bezpieczeństwa polskich dzieci i polskich rodzin - ocenił poseł Porozumienia.

bartoszewski wladyslaw teofil_1200.jpg
Władysław T. Bartoszewski: Rafał Trzaskowski nie chce debaty. Boi się, że spadnie mu poparcie

Kandydaci w wyborach prezydenckich (opr. PAP) Kandydaci w wyborach prezydenckich (opr. PAP)

"Kandydat mierny"

Jan Kanthak zwracał uwagę, że kandydat KO do tej pory nie zaprezentował swojego programu wyborczego. Polityk zaapelował do Rafała Trzaskowskiego oraz jego sztabu, by odpowiedzieli na tych pięć pytań, w tym pytanie o euro. - Donald Tusk jako premier w 2008 roku zapowiadał, że euro zostanie wprowadzone do 2011 roku, na szczęście się to nie udało, ale znamy wypowiedzi publiczne m.in. Rafała Trzaskowskiego, który mówił, że jest za wprowadzeniem waluty euro w Polsce. Dlatego stawiamy po raz kolejny to pytanie, czy do momentu, kiedy polskie płace nie będą zrównane z europejskimi, Rafał Trzaskowski jako prezydent podpisałby ustawę wprowadzającą walutę euro? - pytał Jan Kanthak.

Według Janusza Kowalskiego Rafał Trzaskowski "jest kandydatem niemym". - Chociaż zna kilka języków, to mówiąc w nich, nie ma w tym żadnej treści. Nie potrafi odpowiedzieć na pięć pytań "tak" albo "nie" - dodał poseł. - Oczekujemy odpowiedzi na te pięć prostych pytań, w tym na pytanie o przymusową relokację imigrantów, w tym imigrantów muzułmańskich - podkreślił.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Jestem za związkami partnerskimi". Jasna deklaracja Rafała Trzaskowskiego

W jego ocenie brak zdecydowanej odpowiedzi na to pytanie Rafała Trzaskowskiego wskazuje, że w tej sprawie nie zmienił zdania i jest zwolennikiem sprowadzenia do Polski imigrantów muzułmańskich.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bielan: prezydent broni praw rodziców do decydowania o tym, jak przebiega edukacja seksualna ich dzieci

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 09:00
- Nie uważam, żeby można to było nazwać poglądami homofobicznymi - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" rzecznik sztabu prezydenta Adam Bielan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mówił, ale niewiele spełnił". Polityk Lewicy o obietnicach Trzaskowskiego ws. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 14:15
Wielki kłopot z realizacją obietnic ma Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy przed wyborami złożył ich mnóstwo, w tym także środowiskom LGBT. - Na razie zrobił jednak wiele hałasu, a niewiele spełnił - przyznał w wypowiedzi dla tvp.info Maciej Gdula z Lewicy. Okazuje się, że polityk PO dotąd wywiązał się tylko z jednego i pół z 12 wyborczych zapewnień.
rozwiń zwiń