X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Reprywatyzacja w stolicy. Kaleta: Trzaskowski kontynuuje politykę Gronkiewicz-Waltz

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 13:15
Wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta zapowiedział złożenie w Sejmie projektu ustawy zakładającej pilną wypłatę odszkodowań mieszkańcom pokrzywdzonym reprywatyzacją, a w konsekwencji umorzenie spraw wytoczonych im przez prawników.
Audio
  • PiS zapowiada ustawę blokującą reprywatyzację kamienic z lokatorami (IAR)
Sebastian Kaleta
Sebastian KaletaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Podczas konferencji prasowej wezwał też prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, by ratusz wypłacił zasądzone przez komisję weryfikacyjną odszkodowania lokatorom reprywatyzowanych kamienic.

trzask1200pap.jpg
Śpiewak: Trzaskowski działa ręka w rękę z ohydnym przestępcą reprywatyzacyjnym

- Sprawa jest bardzo ważna, ponieważ pokazuje, czy Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy pochyli się nad tymi, którzy przeżyli wiele tragedii w związku z reprywatyzacją. Widzimy, że konsekwentnie jest kontynuatorem pani Hanny Gronkiewicz-Waltz - mówił Kaleta.

Powiedział, że projektowana ustawa zakłada wypłatę odszkodowań lokatorom z budżetu państwa. Wyjaśnił, że pieniądze na ten cel będą pochodziły z funduszy, które wcześniej odzyskała komisja weryfikacyjna.

Apel Kalety

- Pieniądze zostaną przekazane na fundusz reprywatyzacji, zarządzany przez ministra finansów, a następnie minister finansów będzie mógł wykonać decyzję komisji weryfikacyjnej - wyjaśnił.

Ustawa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości zakłada również, że nie będzie można reprywatyzować budynków, w których mieszkają lokatorzy.

Kaleta podkreślił, że prezydent Warszawy ma możliwość wycofania wszystkich spraw z sądu i wypłacenia mieszkańcom należnych im odszkodowań.

– Konsekwentnie, tak jak lokatorzy, wzywamy Rafała Trzaskowskiego, by te środki wreszcie mieszkańcom wypłacił – zaapelował.

dn/IAR/tvp.info

Czytaj także

Trzaskowski o reprywatyzacji: zrobiliśmy wszystko. Kaleta: obrzydliwa hipokryzja

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 17:09
Rafał Trzaskowski zapowiada, że jako prezydent państwa złoży projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Obecny włodarz stolicy przekonuje też, że władze Warszawy pomagają lokatorom i podjęły wszystkie możliwe działania. - Warszawa wytoczyła 200 spraw poszkodowanym lokatorom - przypomina tymczasem Sebastian Kaleta, przewodniczący komisji weryfikacyjnej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śpiewak: Trzaskowski działa ręka w rękę z ohydnym przestępcą reprywatyzacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 07:45
Jestem obiektem nagonki środowisk, którym przeszkadzam w interesach - uważa ułaskawiony przez prezydenta działacz miejski Jan Śpiewak. Odnosząc się do kwestii reprywatyzacji, ocenił, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski "działa ręka w rękę" ze znanym kupcem roszczeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śpiewak zadaje Trzaskowskiemu trzy pytania dot. reprywatyzacji. Dziennikarz "GW" protestuje

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 12:01
Ilość hejtu, który się na mnie wylał w ciągu ostatnich 48 godzin, pokazuje, jak bardzo PO chce przykryć sprawę. Czemu Rafał Trzaskowski nie odpowiada na trzy proste pytania? - pyta publicznie Jan Śpiewak. W obronie kandydata KO na prezydenta stanął dziennikarz "Gazety Wyborczej" Paweł Wroński. Odpowiedział mu szef komisji weryfikacyjnej, wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
rozwiń zwiń