X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Na ten moment czekaliśmy wszyscy". Premier o otwarciu granic

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 18:25
"Zamknięte granice były dla wielu sporą niedogodnością, wszyscy czekaliśmy na moment ich otwarcia" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
Audio
  • Polska otwiera granice z państwami Unii Europejskiej - relacja Agnieszki Jasik (IAR)
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Andrzej Grygiel
granica_1200 (1).jpg
Kiedy zapadnie decyzja o otwarciu granic? Wiceszef MSZ: w tej chwili dyskusja się finalizuje

"Na ten moment czekaliśmy wszyscy. Ograniczenia związane z zamknięciem granic były sporą niedogodnością dla wielu Polaków, a wiele branż naszej gospodarki mocno przez nie ucierpiało" - napisał szef rządu.

00:30 morawiecki-granice otwirramy od 13.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: 13 czerwca otwieramy granice dla państwa UE (IAR)

"Po konsultacjach ze służbami sanitarnymi, ministrem Łukaszem Szumowskim z Ministerstwa Zdrowia, ministrem Mariuszem Kamińskim z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i naszymi partnerami z państw sąsiadujących z Polską, za kilkadziesiąt godzin otwieramy granice!" - dodał.

Podkreślił też, że nadal zachęca do przestrzegania zasad higieny i społecznego dystansu. "Koronawirus nie zniknął, ale zmniejszyły się jego możliwości emisyjne. Korzystajmy mądrze z możliwości wyjazdowych, tak aby nie narażać siebie i innych" - czytamy we wpisie.

Wcześniej premier wskazał, że dzięki skutecznej strategii rząd częściowo przywrócił gospodarkę do działania i podjął decyzję o otwarciu granic z państwami UE od 13 czerwca.

europa mapa globus F 1200.jpg
Otwarcie zewnętrznych granic UE. Propozycja Komisji Europejskiej

- Uczymy się.(…) Dzięki temu mogliśmy szybko spowodować powrót gospodarki na razie na trzeci, czwarty bieg, a za chwilę - mam nadzieję - na piąty bieg - mówił Morawiecki. Jak najszybciej potrzebujemy przywrócić kontakty handlowe z Unią Europejską - dodał.

Loty międzynarodowe

- Od 16 czerwca będą możliwe loty międzynarodowe, choć przewoźnicy do tych decyzji muszą się dostosować i będą potrzebowali pewnie tydzień, dwa czy trzy na przygotowanie siatki połączeń - powiedział szef rządu.

- Już teraz jesteśmy w kontakcie z LOT, aby odpowiednio zaplanował sobie świadczenie usług - dodał.

- Jesteśmy w ważnym momencie walki z koronawirusem.(…) Nie wiadomo, co będzie za miesiąc, dwa czy trzy. Ale dziś można powiedzieć, że zarządzamy ryzykiem we właściwy sposób - podkreślił Mateusz Morawiecki.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: będziemy dalej prowadzić Ojczyznę ku ambitnym celom gospodarczym i społecznym

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 23:44
"Niektórzy mówią złośliwie o znajomości języków obcych. My kierujemy się przede wszystkim językiem polskich interesów, którego duża część opozycji niestety nie zna" - napisał premier Mateusz Morawiecki we wpisie zamieszczonym na Facebooku. Wcześniej jego rząd uzyskał wotum zaufania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijna komisarz chce otwarcia granic w strefie Schengen. "Powinny być przejezdne od końca czerwca"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 15:11
Unijna komisarz do spraw wewnętrznych oceniła, że otwarcie granic wewnątrz strefy Schengen między państwami członkowskimi powinno nastąpić najpóźniej do końca czerwca. Ylva Johansson mówiła o tym na zakończenie wideokonferencji z udziałem unijnych ministrów spraw wewnętrznych.
rozwiń zwiń