X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Apeluję, by Grodzki pochylił się nad losem Polaków". Pęk o tempie prac Senatu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 19:25
- Apeluję do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, aby zszedł ze swojego piedestału trzeciej osoby w państwie i pochylił się nad losem zwykłych Polaków - podkreślił wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS), zwracając uwagę na przeciągające się prace w Senacie m.in. nad dodatkiem solidarnościowym.
Audio
  • Marek Pęk: chcemy zrobić wszystko, żeby pomóc Polakom (IAR)
  • Według polityka PiS, ewentualna zwłoka w Senacie i tak nic nie da KO (IAR)
Polityk PiS stwierdził, że głównym zadaniem Senatu obecnej kadencji jest torpedowanie pracy rządu i Sejmu
Polityk PiS stwierdził, że głównym zadaniem Senatu obecnej kadencji jest "torpedowanie pracy rządu i Sejmu"Foto: PAP/Mateusz Marek
Włodzimierz Bernacki 1200.jpg
"Te pieniądze są potrzebne także tej branży". Prof. Włodzimierz Bernacki o bonie turystycznym

Marek Pęk podczas konferencji prasowej w Sejmie odniósł się do tempa prac w Senacie nad ustawami, które wychodzą z Sejmu. W tym kontekście wskazał na ustawę dotyczącą dodatku solidarnościowego oraz na zapowiedzianą przez prezydenta Andrzeja Dudę inicjatywę dotyczącą bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego.

Czytaj także:

- Po raz kolejny mogę tylko apelować do pana marszałka Grodzkiego, aby zszedł ze swojego piedestału trzeciej osoby w państwie i pochylił się nad losem zwykłych Polaków, którzy mają całą masę różnorakich problemów związanych z panującą w Polsce i na świecie pandemią koronawirusa - mówił Pęk.

Jak dodał, obie te propozycje "mają pomóc polskim rodzinom", które są najciężej doświadczone utratą pracy czy tego, że z powodu ograniczenia dochodów dzieci mogą nie wyjechać na żadne wakacje. - W tym nie ma żadnego projektu politycznego, to propozycja skierowana do szerokiej grupy Polaków - podkreślił.

"Apeluję, żeby marszałek wykazał minimum współpracy"

Grodzki-3.jpg
Senat opóźni prace ws. bonu turystycznego? Pereira: odpowiedzialność spadnie na marszałka Grodzkiego

Wicemarszałek Senatu dodał, że nawet jeśli Grodzki będzie przetrzymywał ustawy przez 30 dni, to i tak ostatnie zdanie będzie należało do większości sejmowej i prezydenta Andrzeja Dudy. - Apeluję, aby marszałek Grodzki, zamiast mówić o tym, że nie zamierza pomagać rządowi, nie zamierza pomagać prezydentowi, to żeby wykazał minimum współpracy - zaznaczył Pęk.

Polityk PiS zwrócił jednocześnie uwagę, czy głównym zadaniem Senatu obecnej kadencji jest "torpedowanie pracy rządu i Sejmu". - To jest sytuacja szkodliwa dla Polski, sytuacja niebezpieczna - ocenił.

- Pragnę zwrócić uwagę Polaków przed wyborami, aby się zastanowili nad tym, czy rzeczywiście jest sens oddawać głos w wyborach prezydenckich na kandydata opozycji, bo przecież prezydent ma jeszcze większe uprawnienia od Senatu i jeszcze większe możliwości walki z rządem - torpedowania prac rządu i Sejmu - wskazał.

Według Pęka, jeśli wybory wygra ktoś inny niż prezydent Andrzej Duda, a np. kandydat KO Rafał Trzaskowski, to "wtedy będziemy mieli już całkowity chaos w kraju i bardzo intensywne działania torpedujące prace rządu i Sejmu".

Procedowanie ustawy w Sejmie, a tempo prac Senatu

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zapowiedział w sobotę uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego. Zaznaczył, że rozmawiał z marszałek Sejmu Elżbietą Witek, która obiecała mu, że uczyni wszystko, co w jej mocy, aby Sejm jeszcze przed tymi wakacjami przyjął ustawę o bonie turystycznym.

Wyraził nadzieję, że Sejm będzie ją rozpatrywał na najbliższym posiedzeniu. Zaapelował też do Senatu, "żeby zaraz po tym, gdy już Sejm tę ustawę przyjmie, gdy ona trafi do Senatu, nie zwlekał 30 dni, tylko jak najszybciej podjął nad nią pracę".

W ubiegły piątek posłanki PiS zaapelowały do marszałka Senatu o szybkie procedowanie ustawy o dodatku solidarnościowym, przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19. Nowe przepisy przewidują także podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych. Sejm uchwalił tę ustawę w czwartek, jej projekt skierował do Sejmu prezydent. Posiedzenie Senatu zaplanowano na 17 i 18 czerwca.

Grodzki w rozmowie z PAP oświadczył, że Senat nie będzie wpisywał się w obietnice wyborcze prezydenta Dudy, ani żadnego innego kandydata.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bon turystyczny na każde dziecko bez kryterium dochodowego. Prezydent podał szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 15:02
Bon turystyczny o wartości 500 zł na dziecko będzie przyznawany niezależnie od poziomu dochodów, skorzysta z niego 6 mln dzieci - poinformował prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Ustce. Dodał, że bon turystyczny będzie miał postać elektroniczną i będzie ważny do 2021 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy szczegóły bonu turystycznego. Prof. Modzelewski: instrument odtworzenia krajowego rynku

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 15:16
- Bon turystyczny to klasyczny instrument podsterowania rynku w stronę wypoczynku dzieci i młodzieży. Dzięki temu zwiększymy popyt wewnętrzny, który jest podstawą naszego rynku - powiedział prof. Witold Modzelewski, ekspert ds. podatkowych i prezes Instytutu Studiów Podatkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Główny cel bonu turystycznego. Ekonomista: rozruszanie branży turystycznej i wsparcie dla rodzin

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 21:49
- Branża turystyczna jest jedną z tych, które najbardziej zostały dotknięte negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa. Dlatego jednym z zadań bonu turystycznego jest pomoc w odrobieniu strat z ostatnich tygodni - powiedział ekonomista Marek Zuber.
rozwiń zwiń