X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Plakaty atakujące ministra zdrowia. Zatrzymano kolejną osobę. Nieoficjalnie: to dziennikarz związany z "GW"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 19:55
Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę, który może mieć związek z rozwieszaniem w Warszawie plakatów uderzających w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Jak informuje nieoficjalnie TVP Info "zatrzymany to Bartłomiej Sabela, dziennikarz związany z »Gazetą Wyborczą«, były działacz Obywateli RP".
Plakat przedstawiający Łukasza Szumowskiego
Plakat przedstawiający Łukasza SzumowskiegoFoto: Piotr Molecki/East News
szumowski 1200 pap.jpg
Dworczyk o atakach na Szumowskiego: skoordynowana akcja, w której prym wiedzie "Wyborcza" i Giertych

- Potwierdzam, że została zatrzymana druga osoba w sprawie włamań do wiat należących do spółki AMS. Na chwilę obecną, z uwagi na prowadzone czynności, jest to jedyna informacja, jakiej udzielamy w tej sprawie - poinformował mł. asp. Rafał Rutkowski w rozmowie z TVP Info.

Czytaj także:

Do sprawy odniósł się rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - Jeżeli rzeczywiście okazałoby się, że to był dziennikarz, którego zadaniem jest opisywanie rzeczywistości, informowanie ludzi, a tymczasem mamy tu tak naprawdę uczestniczenie w fali hejtu, oczerniania człowieka, naigrywanie się z uczuć religijnych nie tylko tego człowieka, ale i dużej części Polaków, jeżeli dziennikarz uczestniczy w takiej akcji, to jest to przekroczenie kolejnych granic. Taką sytuację trudno skomentować. Nie było jeszcze takiej sytuacji - podkreślił.

1200_Szumowski_EN.jpg
"Architekt i strateg walki z koronawirusem". Prof. Zbigniew Rau o ministrze zdrowia

Mężczyzna, którego zatrzymano w sprawie to druga osoba, która może mieć związek z rozwieszaniem w Warszawie plakatów uderzających w ministra zdrowia - w poniedziałek ok. godz. 21 stołeczni policjanci zatrzymali kobietę.

Do sprawy odniosła się również Komenda Stołeczna Policji. "Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań" - napisano na Twitterze.

"Sprzeciwiamy się mowie nienawiści"

Po incydencie, w specjalnym komunikacie, warszawski ratusz zapewnił, że po otrzymaniu informacji o plakatach podjęto natychmiastowe kroki w celu wyjaśnienia sprawy. "Sprzeciwiamy się mowie nienawiści i tego typu nielegalnym działaniom" - podkreślono.

- Miasto wystąpiło do spółki o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, operator wiat przystankowych - spółka AMS poinformowała miasto, że zawieszone plakaty to nielegalna akcja, na którą nie wydano zgody - przekazała wówczas rzecznik stołecznego ratusz Karolina Gałecka.

IAR/PAP/tvp.info/twitter.com
kstar/pb

Czytaj także

Plakaty w stolicy uderzające w Łukasza Szumowskiego. Michał Dworczyk apeluje do Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 19:15
- Żądamy od prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, aby nie dopuszczał do mowy nienawiści, aby plakaty uderzające w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego jak najszybciej zostały usunięte - oświadczył szef KPRM Michał Dworczyk. Do sprawy odniósł się warszawski ratusz oraz lider PO Borys Budka.
rozwiń zwiń